Andrea Petagna pięknym golem zapewnia zwycięstwo SCC Napoli [WIDEO]

SSC Napoli wygrało z Sampdorią 1:0 w dzisiejszym spotkaniu 21 kolejki Serie A! Po trzech ligowych porażkach z rzędu na Stadio Diego Armando Maradona nareszcie podopieczni Luciano Spallettiego znaleźli klucz do zwycięstwa.

Spokojne wejście w mecz i świetny ostatni kwadrans pierwszej połowy

Drużyna „Azzurri” zdominowała swojego rywala, po niemrawym początku meczu, szybko weszła na właściwe obroty i w okolicach 30 minuty rozpoczęła serię groźnych ataków na bramkę Emila Audero. W 35 minucie spotkania Matteo Politano perfekcyjnie dośrodkował piłkę na głowę Juana Jesusa, Brazylijczyk nie dając szans bramkarzowi trafił do siatki, lecz po analizie VAR z powodu pozycji spalonej sędzia anulował gola. Powtórki pokazały, że była to słuszna decyzja arbitra. Gospodarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Dries Mertens ładnie wymienił podania z Eljifem Elmasem, Belg padł w polu karnym, a piłka odbita przez obrońcę Sampdorii cały czas była w powietrzu. Zawodnicy zespołu ze Stadio Luigi Ferraris stali i tylko patrzyli się na futbolówkę, która spadła do dobrze ustawionego w polu karnym Andrei Petagni, a Włoch pięknym strzałem otworzył wynik tego meczu.

Pełna kontrola wydarzeń na boisku i trzy punkty zostają w Neapolu

W drugiej połowie Neapolitańczycy potwierdzili swoją dobrą dyspozycję, cały czas byli zespołem aktywniejszym w ofensywie i dłużej utrzymywali się przy piłce. Sampdoria grała w drugiej odsłonie meczu na stojąco, nie pokazała niczego szczególnego, żadnych argumentów przemawiąjących za nimi. Drużyna Roberto D’Aversy w ostatnim czasie spisuje się poniżej oczekiwań i musi szybko wrócić na właściwe tory, bo z taką dyspozycją do końca będą bili się o utrzymanie. W ekipie gospodarzy należy na pewno wyróżnić Petagnę, który oprócz znakomitej bramki był aktywnym piłkarzem w ofensywie. W drugiej połowie włoski napastnik mógł zdobyć drugiego gola, lecz na jego drodze stanął Audero, który popisał się bardzo dobrym refleksem. Na skrzydle z przyzwoitej strony pokazał się Matteo Politano, który w końcówce w świetnej sytuacji powinien trafić do siatki. Dries Mertens wcielił się dzisiaj w rolę kreatora akcji gospodarzy, dobrze rozgrywał i obsługiwał kolegów skutecznymi podaniami, a także dochodził do niezłych sytuacji strzeleckich. Warto odnotować debiut Axela Tuanzebe w zespole Napoli, który pojawił się na boisku w 80 minucie, zmieniając Faouzi’ego Ghoulama.

Pewna wygrana i cały czas miejsce w TOP 3

Napoli odniosło skromne, lecz pewne zwycięstwo na Stadio Diego Armando Maradona, przełamało złą serię w lidze na własnym terenie i zainkasowało ważne trzy punkty. Przy obecnej trudnej sytuacji kadrowej drużyny Luciano Spallettiego, braku kilku kluczowych zawodników, istotna jest stabilizacja w zespole. „Azzurri” z dorobkiem 43 punktów pozostają na bardzo dobrym trzecim miejscu w ligowej tabeli, lecz cały czas przewaga nad Atalantą to zaledwie dwa oczka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że drużyna Gian Piero Gasperiniego ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Torino, który będzie ważny dla układu tabeli. Z kolei Sampdoria z 20 punktami na koncie plasuje się na odległej 15 lokacie. Tyle samo oczek zdobytych ma Udinese, lecz dwa mecze mniej rozegrane, a do trzynastego Torino strata wynosi już pięć punktów. Reszta stawki odjeżdża powoli drużynie „Blucerchiati” i potrzeba znacznej poprawy gry, aby zaraz nie znaleźć się tuż nad strefą spadkową.

Andrea Petagna po bramce na 1:0 w spotkaniu z Sampdorią

Autor : MagiaPiłki.pl

Sérgio Oliveira bliski przenosin do Serie A!

Belgijski snajper zamieni Premier League na Serie A?