Bezlitosny Bayern! Rekordowy hat-trick Lewandowskiego! [WIDEO]

Bayern Monachium zdeklasował RB Salzburg w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinałów. „Bawarczycy” nie dali żadnych szans rywalom, odnosząc spektakularne zwycięstwo 7:1. Wielki w tym udział Roberta Lewandowskiego, który zdobył trzy gole oraz zaliczył asystę.

Robert Lewandowski, strzelając trzy gole w pierwszych 23 minutach meczu, ustanowił nowym rekord Ligi Mistrzów. Żaden inny zawodnik nie skompletował hat-tricka w tak krótkim czasie od momentu rozpoczęcia spotkania. Poprzedni rekord należał do Marco Simone, który dokonał tego w 24 minuty w meczu Milanu z Rosenborgiem.

Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie trafiał do siatki z jedenastu metrów. Warto tutaj wspomnieć, że oba rzuty karne były podyktowane po faulach właśnie na nim. Natomiast trzeci gol padł po tak zwanej „stykówce”, którą udało się wygrać Polakowi z golkiperem Salzburga w sytuacji sam na sam. Oprócz „Lewego” bramki zdobywali Gnabry, Mueller i Sane dla Bayernu, a dla gości honorowe trafienie zaliczył Kjaergaard.

1-0 Lewandowski

2-0 Lewandowski

3-0 Lewandowski

7-1 Sane (asysta Lewandowskiego)