Górnik odwrócił losy spotkania. Gol Nowaka ozdobą meczu [WIDEO]

Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Stal Mielec 2:1. Podopieczni Jana Urbana odwrócili losy spotkania w drugiej połowie za sprawą trafień Bartosza Nowaka i Lukasa Podolskiego.

Po pierwszych 45 minutach to Mielczanie byli bardziej zadowoleni. Tuż przed przerwą do siatki z rzutu karnego trafił Grzegorz Tomasiewicz. Jednak druga część spotkania rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla Zabrzan. Fenomenalnym trafieniem w samo okienko bramki popisał się Bartosz Nowak. Górnik zyskał delikatną przewagę. Owocem dobrej gry stał się zwycięski gol Lukasa Podolskiego, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gospodarze mieli idealną okazję do wyrównania w samej końcówce meczu. Po analizie VAR sędzia Stefański wskazał na wapno. Do jedenastki ponownie podszedł Tomasiewicz, ale tym razem Daniel Bielica wyczuł jego intencje.