Piotr Zieliński strzelił KAPITALNEGO gola, ale Inter wygrał 3-2 [WIDEO]

Inter pokonał Napoli 3-2 w ramach 13. kolejki Serie A. Dla podopiecznych Luciano Spalettiego to pierwsza porażka w tym sezonie ligi włoskiej. W 17 minucie meczu piękną bramkę sprzed pola karnego zdobył Piotr Zieliński.

Pomocnik reprezentacji Polski najpierw sam odebrał piłkę, a potem cudownym strzałem sprzed „16” sfinalizował zespołową akcję Napoli. Niespełna 10 minut później wynik spotkania wyrównał z rzutu karnego Hakan Calhanoglu. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Coulibaly. Nerazzuri zdecydowanie przeważali w pierwszej połowie, a zwieńczeniem przewagi była bramka Ivana Perisicia w 44 minucie. Chorwat wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, które wykonał Calhanoglu. Nieco ponad kwadrans po przerwie bramkę na 3:1 zdobył Lautaro Martinez. Wydawało się, że ten gol „zabił” mecz. Jednak w 78 minucie nadzieje kibicom Napoli przywrócił Mertens, który trafił do siatki po fenomenalnym strzale z ponad 25 metrów. Goście do samego końca walczyli o remis, a wybornej okazji nie wykorzystał w ostatniej minucie spotkania.. Dries Mertens.

Podopieczni Luciano Spalettiego odnieśli pierwszą porażkę w tym sezonie Serie A. Jednak dzięki porażce Milanu z Fiorentiną wciąż pozostają liderem. Piotr Zieliński zdobył trzecią bramkę w tej kampanii, na swoim koncie ma również dwie asysty.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Napoli straciło w meczu z Interem 3 z 7 bramek w obecnym sezonie ligi włoskiej.

Piotr Zieliński 0-1