Ile zarabia Cristiano Ronaldo na minutę? Pensja w Al-Nassr

Cristiano Ronaldo po przejściu do arabskiego Al-Nassr jest bezapelacyjnie najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Portugalczyk to przede wszystkim jeden z najwybitniejszych zawodników w historii. Jednak oprócz tego gigantyczna marka osobista. Można śmiało powiedzieć, że ponad 90% osób na świecie wie, kim jest CR7. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie, ile zarabia Ronaldo na minutę? Ta pensja może przyprawiać o ból głowy!

Zarobki Cristiano Ronaldo

CR7 od kilkunastu był bardzo wysoko w rankingu pensji wśród wszystkich piłkarzy na świecie. Jednak dopiero po przenosinach do Arabii Saudyjskiej Ronaldo zarabia niebotyczne pieniądze, o których inni zawodnicy mogą tylko pomarzyć. Cristiano Ronaldo od momentu podpisania kontraktu z arabskim Al-Nassr i po uwzględnieniu wszystkich umów handlowych zarabia około 214 milionów euro rocznie. Oznacza to, że jeśli gwiazdor futbolu wypełni w całości swój kontrakt, to w ciągu nieco ponad dwóch lat zarobi około 500 mln euro.

214 milionów euro to budżet, którym nie może się poszczycić większość klubów piłkarskich, a w Al-Nassr taką kwotę zgarnie sam Ronaldo. Dla porównania przypomnijmy, ile zarabia Robert Lewandowski w FC Barcelonie. Polak za rok gry w barwach „Dumy Katalonii” pobiera 18,75 miliona euro rocznie. Wchodząc na wyższy poziom płac, widzimy, że zarobki Leo Messiego to około 38 milionów euro za sezon. Podobne sumy zarabia Neymar.

Jak wcześniej wspomniano, wynagrodzenie Ronaldo to nie tylko pensja za grę w piłkę. Arabia Saudyjska będzie się ubiegała o organizację MŚ 2030, a Portugalczyk ma zostać ambasadorem tej kandydatury. Dlatego należy brać pod uwagę fakt, że gigantyczne pieniądze są również płacone za markę osobistą CR7, która ma pomóc w procesie wyboru organizatora przez FIFA.

Ile zarabia Ronaldo na minutę?

Wiemy już z wielu źródeł, ile zarabia CR7 rocznie. Policzmy więc, ile Portugalczyk inkasuje w mniejszych jednostkach czasowych. Wszystkie kwoty zaokrąglono do pełnych złotówek, przyjmując, że średni kurs euro w ostatnim czasie to 4,70. Otóż Cristiano Ronaldo zarabia na minutę około 1920 zł, co oznacza, że inkasuje mniej więcej 32 zł na sekundę.

Samo wynagrodzenie z kontraktu podpisanego w klubie to nie wszystko. Oprócz tego Cristiano Ronaldo zarabia na swoim wizerunku oraz własnych biznesach (marka CR7). Portugalczyk posiada mnóstwo umów sponsorskich, za które może otrzymywać równie oszałamiające kwoty. Jednak te umowy są objęte tajemnicą, dlatego trudno oszacować pełne zarobki Ronaldo.

Zarobki na godzinę, dzień, tydzień i rok

W związku z zarobkami sekundowymi i minutowymi łatwo policzyć, że Cristiano Ronaldo zarabia 115 200 zł na godzinę. Z kolei na dzień jest to 2 764 800 zł, a na tydzień 19 353 600 zł. Na rok Portugalczyk inkasuje 1 009 152 000 zł, czyli krótko mówiąc, ponad miliard złotych.

Podsumowanie zarobków Cristiano Ronaldo

Ile zarabia Cristiano Ronaldo na rok?

Zarobki Cristiano Ronaldo na rok to 1 009 152 000 zł.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo na godzinę?

Na godzinę Cristiano Ronaldo zarabia zawrotne 115 tys. zł.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo na minutę?

Cristiano Ronaldo na minutę zarabia aż 1920 zł.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo na sekundę?

Na sekundę Cristiano Ronaldo zarabia aż 32 zł.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments