Klasyfikacja najlepszych strzelców Premier League

Sprawdź aktualną klasyfikację najlepszych strzelców Premier League w tym sezonie. W lidze angielskiej występują najlepsze drużyny świata takie jak m.in.: Manchester City, Manchester United, Liverpool, czy londyńskie kluby piłkarskie: Arsenal Londyn, Chelsea oraz Tottenham Hotspur. Dlatego znajdują się tam także najlepsi piłkarze, którzy co sezon zacięcie rywalizują o koronę króla strzelców. Kto w tym sezonie sięgnie po to wyróżnienie? Niewątpliwym faworytem jest Erling Haaland. Sprawdź, jak prezentuje się poniższa aktualizowana po każdej kolejce tabela strzelców.

Aktualna klasyfikacja strzelców Premier League

Do kogo wędruje tytuł króla strzelców sezonu?

Tytuł króla bramek Premier League wędruje do zawodnika, który w ciągu 38. kolejek danego sezonu zdobędzie najwięcej bramek. Jeżeli dwóch piłkarzy ma taką samą liczbę goli na koncie, to wówczas o tym, kto zdobędzie złotego buta, decyduje liczba asyst, liczba rozegranych meczów i minut.

Najlepsi strzelcy Premier League wszechczasów

Najlepszym strzelcem w historii rozgrywek Premier League jest Alan Shearer, który łącznie w swojej karierze w najwyższej angielskiej lidze zdobył 260 goli. Shearer to legendarny angielski napastnik Southampton, Blackburn i Newcastle. Na drugim miejscu znajduje się nieco bardziej znana postać dla młodszych kibiców – Wayne Rooney. Napastnik znany przede wszystkim z gry dla Manchesteru United. W Premier League zdobył 208 bramek. Podium zamyka Harry Kane, który z kolei kojarzy się z „Kogutami”. Ten napastnik do tej pory trafiał do siatki na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii 199 razy.

Tabela strzelców wszechczasów

  1. Alan Shearer – 260
  2. Wayne Rooney – 208
  3. Harry Kane – 199*
  4. Andy Cole – 187
  5. Sergio Aguero – 184
  6. Frank Lampard – 177
  7. Thierry Henry – 175
  8. Jermain Defoe – 163
  9. Robbie Fowler – 162
  10. Michael Owen – 150

*czynny zawodnik