Tabela Ligue 1

Najnowsza tabela Ligue 1 w aktualnym sezonie rozgrywek. Czy PSG zdobędzie mistrzostwo? A może ktoś doprowadzi do niespodzianki? Śledź klasyfikację drużyn ligi francuskiej, statystyki i ostatnie wyniki meczów na MagiaPilki.pl.

Tabela ligi francuskiej – triumfatorzy

W całej historii Ligue 1 nie ma znacznego dominatora, który mógłby się pochwalić wielką przewagą pod względem tytułów mistrza kraju. Najczęstszym triumfatorem ligi francuskiej jest Saint-Ettiene, które wygrywało dziesięciokrotnie i jako jedyne może pochwalić się zdobytą gwiazdką. Drugie miejsce w zestawieniu zajmują ex aequo Olympique Marsylia i Paris Saint-Germain. Oba kluby mają po 9 tytułów mistrzowskich. Następne miejsca zajmują Nantes – 8 mistrzostw, Monaco – 8 mistrzostw i Lyon – 7 mistrzostw.

Jednak aktualnie możemy zauważyć zdecydowaną dominację jednego klubu. Oczywiście mowa o Paris Saint-Germain, które dzięki ogromnym pieniądzom stało się najlepszym klubem we Francji i jednym z najlepszych w Europie. „Paryżanie” od 2012 roku zdobyli 7 tytułów mistrzowskich. W sezonie 2020/21 niespodziewanie musieli uznać wyższość Lille.

Tabela ligi francuskiej – zasady

W tabeli ligi francuskiej znajduje się 20 drużyn. Zwycięzcą będzie ten zespół, który po 38 kolejkach uzbiera największą liczbę punktów. Łącznie zostanie rozegranych 279 meczów.

Co w przypadku, gdy na koniec sezonu dwie drużyny mają tyle samo punktów? Wówczas mistrzostwo zdobywa zespół, który był lepszy w bezpośrednich spotkaniach. Następnie pod uwagę bierze się bilans bramek w meczach bezpośrednich. Później ogólny stosunek bramek w całych rozgrywkach, liczba bramek zdobytych, a w ostateczności o mistrzostwie zdecyduje losowanie.