Tabela ligi francuskiej

Najnowsza tabela ligi francuskiej w bieżącym sezonie. Czy PSG zdobędzie mistrzostwo? A może ktoś doprowadzi do niespodzianki? Śledź zestawienie Ligue 1 na MagiaPilki.pl.


Tabela ligi francuskiej – triumfatorzy

W całej historii Ligue 1 nie ma znacznego dominatora, który mógłby się pochwalić wielką przewagą pod względem tytułów mistrza kraju. Najczęstszym triumfatorem ligi francuskiej jest Saint-Ettiene, które wygrywało dziesięciokrotnie i jako jedyne może pochwalić się zdobytą gwiazdką. Drugie miejsce w zestawieniu zajmują ex aequo Olympique Marsylia i Paris Saint-Germain. Oba kluby mają po 9 tytułów mistrzowskich. Następne miejsca zajmują Nantes – 8 mistrzostw, Monaco – 8 mistrzostw i Lyon – 7 mistrzostw.

Jednak aktualnie możemy zauważyć zdecydowaną dominację jednego klubu. Oczywiście mowa o Paris Saint-Germain, które dzięki ogromnym pieniądzom stało się najlepszym klubem we Francji i jednym z najlepszych w Europie. „Paryżanie” od 2012 roku zdobyli 7 tytułów mistrzowskich. W sezonie 2020/21 niespodziewanie musieli uznać wyższość Lille.