Tabela ligi angielskiej

Sprawdź aktualną tabelę ligi angielskiej w sezonie 2021/22. Znajdziesz tutaj zaktualizowane zestawienie po każdym meczu Premier League. Dowiedz się, kto jest w Anglii liderem, kto zagra w europejskich pucharach i kto walczy o utrzymanie.Tabela ligi angielskiej – europejskie puchary, spadki

Corocznie w rozgrywkach angielskiej Premier League bierze udział 20 zespołów. Popularne „TOP4” gwarantuje sobie możliwość udziału w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Drużyna na 5. miejscu będzie mogła wystąpić w Lidze Europy, a ekipa z 6. pozycji w Lidze Konferencji Europy. W lidze angielskiej spadek grozi trzem najgorszym zespołom. W przypadku takiej samej liczby punktów o pozycji w tabeli decyduje bilans bramek, jeśli jest on taki sam, to bierze się pod uwagę liczbę bramek strzelonych. Dopiero na końcu spoglądamy na to, jak ułożyły się mecze bezpośrednie zainteresowanych drużyn.

Mistrzowie ligi

Kluby, które zdobyły najwięcej mistrzostw ligi angielskiej, to niekoniecznie drużyny z największą liczbą pucharów Premier League. Obecne rozgrywki, które doskonale znamy (Premier League) powstały w 1992 roku. Jednak historia angielskich mistrzów sięga aż XIX wieku.

Najbardziej utytułowanym klubem w historii angielskich rozgrywek ligowych jest Manchester United. „Czerwone Diabły” zdobyły aż 20 tytułów mistrzowskich, a w tym aż 13 w erze Premier League. Drugi w zestawieniu jest Liverpool z 19. pucharami na koncie, jednak „The Reds” tylko raz triumfowali po 1992 roku. Dokładnie w sezonie 2019/20. Na trzeciej pozycji znajduje się Arsenal, który trzynastokrotnie sięgał po mistrzostwo ligi angielskiej. Natomiast w ostatniej dekadzie rozgrywki Premier League zdominował Manchester City, który w latach 2011-2021 wygrał ligę pięciokrotnie i aktualnie broni tytułu z sezonu 2020/21.

Sprawdź również aktualnie najlepszych strzelców Premier League.