Tabela ligi niemieckiej

Najnowsza tabela ligi niemieckiej w tym sezonie. Sprawdź, jak sobie radzą główni faworyci do mistrzostwa Bundesligi. Czy Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim znów sięgnie po to trofeum?

Tabela ligi niemieckiej — spadki i awanse

Bundesliga znajduje się w gronie „TOP 4” najlepszych lig w Europie, a co za tym idzie, aż cztery drużyny z ligi niemieckiej mogą wywalczyć awans do Ligi Mistrzów UEFA. Piątej ekipie przysługuje promocja do Ligi Europy, a drużynie na szóstej pozycji do Ligi Konferencji Europy. Co ciekawe, spadek do 2. Bundesligi zaliczają dwa lub trzy zespoły. Ostatnia i przedostatnia drużyna musi pogodzić się z degradacją, ale trzeci klub od końca gra w barażach o utrzymanie z pretendentem do awansu z drugiego poziomu rozgrywkowego.

Mistrzowie Bundesligi

Ostatnie lata w niemieckiej piłce nożnej zdominował Bayern Monachium. Popularni „Bawarczycy” zdobyli dziewięć tytułów mistrza kraju z rzędu i są obrońcami tytułu z sezonu 2020/21. Aktualny zespół Roberta Lewandowskiego jest zdecydowanie najbardziej utytułowanym zespołem w Niemczech. „Die Roten” łącznie 30-krotnie sięgali po triumf w rozgrywkach ligowych w całej historii. Druga w klasyfikacji medalowej Borussia Dortmund ma tych tytułów zaledwie pięć, podobnie jak jej imienniczka z M’gladbach.


REKLAMA


Bundesliga — prawa telewizyjne

W XXI wieku w Polsce prawa telewizyjne do Bundesligi wędrowały kilkukrotnie. Na początku tysiąclecia transmisje były dostępne na antenach Polsatu. Następnie przez krótki czas należały do stacji Sport Klub, a potem do Eurosportu. W 2017 roku licencję przejął, wkraczający na polski rynek, koncern Eleven. Natomiast aktualnie prawa nabyła telewizja internetowa Viaplay. Umowa ta ma obowiązywać do 2029 roku.

Aktualna klasyfikacja strzelców Bundesligi