Inter wygrywa z Napoli w hicie 13. kolejki Serie A

Najlepszy mecz Serie A w sezonie 2021/2022? Myślę, że dzisiejsze spotkanie na Stadio Giuseppe Meazza pomiędzy Interem Mediolan, a SSC Napoli zasługuje na to miano. Starcie drużyny mistrzów Włoch z aktualnym liderem było bardzo emocjonujące, pełne zwrotów akcji i aż chciało się oglądać poczynania obu zespołów.

Pierwsza połowa na Stadio Giuseppe Meazza

✅ W 17 minucie skutecznym odbiorem piłki akcję zainicjował Piotrek Zieliński. Napoli ruszyło na bramkę przeciwnika, Lorenzo Insigne wypatrzył wbiegającego z prawej strony Polaka, a ten znakomitym strzałem z pierwszej piłki sprzed pola karnego nie dał szans Handanoviciowi na pomyślną dla niego interwencję. Piękny gol Zielińskiego, dla którego jest to już 3 trafienie w obecnym sezonie na boiskach Serie A.

✅ W 23 minucie piłkę ręką po strzale w szesnastce Nicolo Barelli zablokował Kalidou Koulibaly. Sędzia początkowo nie podyktował rzutu karnego, lecz po analizie VAR przyznał jedenastkę gospodarzom. Trzeba przyznać, że była to słuszna decyzja, ponieważ Senegalczyk zatrzymał piłkę ręką, która zmierzała w światło bramki. Do rzutu karnego podszedł Hakan Calhanoglu, który trafił do siatki i mieliśmy remis w Mediolanie.

✅ W 44 minucie Calhanoglu dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę po drodze musnął Ivan Perisić i wpadła ona do bramki Davida Ospiny. Kolumbijczyk wybronił strzał Chorwata, lecz miało to miejsce już za linią bramkową. Ukazana na powtórce technologia goal-line po chwili rozwiała wszelkie wątpliwości.

Do przerwy Inter prowadził 2:1 po naprawdę ciekawym i emocjonującym widowisku.

Bramki i kluczowe sytuacje w drugiej odsłonie

❗ W 55 minucie boisko musiał opuścić Victor Osimhen, który mocno ucierpiał w powietrznym starciu o piłkę z Milanem Skriniarem. Nigeryjczyk na całe szczęście wstał o własnych siłach po pomocy medyków, lecz oszołomiony całą sytuacją, nie był w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Andrea Petagna.

✅ Sześć minut później strzał Fabiana został zablokowany i pod własnym polem karnym piłkę przejął Joaquin Correa. Argentyńczyk nie oddał futbołówki po drodze nikomu, przebiegł z nią ponad połowę boiska (!) i na samym końcu wysunął idealnie w tempo do Lautaro Martineza, który strzałem po ziemi w lewy dolny róg umieścił futbolówkę w siatce. Kapitalny rajd Correi i bardzo ładne wykończenie Martineza, który na gola w Serie A czekał od 2 października, kiedy to trafiał w starciu z Sassuolo.

✅ W 78 minucie Kalidou Koulibaly znakomicie przechwycił piłkę, odbierając ją Edinowi Džeko, zagrał do świeżo wprowadzonego na boisko Driesa Mertensa, a Belg pięknym uderzeniem sprzed szesnastki zdobył bramkę kontaktową, która dała nadzieję Napoli na remis w tym meczu.

❗ Dosłownie chwilę po zdobytym golu oglądaliśmy kolejne groźne starcie w powietrzu. Tym razem David Ospina wyszedł z bramki i zderzył się z Edinem Džeko. Kolumbijczyk po chwili od tego zdarzenia stracił przytomność, lecz po szybkiej pomocy fizjoterapuetów oraz kolegów z drużyny z opatrunkiem na głowie powrócił do gry.

Szalona końcówka Napoli bez happy endu

✅ W 91 minucie Mario Rui miał na głowie piłkę meczową! Giovanni Di Lorenzo dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, do zagrania doszedł Portugalczyk, który uderzył głową, futbolówka po drodze odbiła się od murawy, lecz Handanović popisał się genialną interwencją, obronił strzał obrońcy Neapolitańczyków i piłka ocierając się jeszcze o poprzeczkę opuściła pole gry. Niesamowita obrona, która zapewniła dzisiaj trzy punkty Interowi na Stadio Giuseppe Meazza.

✅ W 97 minucie Napoli miało jeszcze jedną sytuację na wyrównanie. Zambo Anguissa w świetny sposób ograł dwóch zawodników drużyny gospodarzy, wrzucił w pole karne do niepilnowanego Mertensa, który z pierwszej piłki uderzył wydoko nad poprzeczką.

Inter wygrywa i goni czołową dwójkę w Serie A

Mistrzowie Włoch pokonali zespół Luciano Spallettiego 3:2 po szalonym i bardzo emocjonującym starciu. W końcówce meczu działo się dużo pod bramką Handanovicia, Napoli było bliskie wyrównania, lecz ostatecznie zabrakło im skuteczności. Inter z dorobkiem 28 punktów zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Z kolei zespół „Azzurri” z 32 oczkami na koncie, dzięki wczorajszej porażce Milanu z Fiorentiną, pozostaje na pozycji lidera włoskiej Serie A po 13 kolejkach.

Inter Mediolan 3:2 SSC Napoli

17′ Piotr Zieliński , 25′ Hakan Calhanoglu , 44′ Ivan Perisić, 61′ Lautaro Martinez, 78′ Dries Mertens

Autor tekstu : MagiaPiłki.pl