Strzelcy Bundesliga

Czy Robert Lewandowski ponownie zdominuje klasyfikację strzelców Bundesligi? Polak to prawdziwy dominator wśród napastników ligi niemieckiej. Po „armatę” najlepszego snajpera sięgał już 6 razy. Sprawdź aktualne zestawienie najlepszych golleadorów.Bundesliga strzelcy wszechczasów

Klasyfikację strzelców wszechczasów Bundesligi otwiera Gerd Muller, który na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech zdobył 365 bramek. Za jego plecami plasuje się nie kto inny jak Robert Lewandowski (308 goli). Polak świetnymi sezonami regularnie zbliżał się do legendarnego rekordzisty. Jednak po odejściu do Barcelony raczej rekord pozostanie bez zmian. Trzecim napastnikiem w historii jest Klaus Fischer. Były zawodnik Schalke, FC. Koln i Bochum ma na koncie 268 trafień.

  1. Gerd Muller – 365
  2. Robert Lewandowski – 312*
  3. Klaus Fischer – 268
  4. Jupp Heynckes – 220
  5. Manfred Burgsmuller – 213
  6. Claudio Pizarro – 197
  7. Ulf Kirsten – 182
  8. Stefan Kuntz – 179
  9. Dieter Muller – 177
  10. Klaus Allofs – 177

*stan na 06.01.2022

Rekordy strzeleckie Bundesligi

Najlepsi strzelcy Bundesligi w jednym sezonie

Robert Lewandowski jest właścicielem tego rekordu. Polak przebił niebotyczne osiągnięcie Gerda Mullera i w sezonie 2020/21 zdobył 41 bramek. Kapitan reprezentacji Polski dokonał tego w zaledwie 29 meczów, a bramkę dającą rekord zdobył w samej końcówce ostatniej kolejki, w której Bayern mierzył się z Augsburgiem.

Najlepszy strzelec Bundesligi w jednym roku kalendarzowym

Właścicielem tego rekordu również jest Robert Lewandowski, który w 2021 roku trafiał do siatki aż 43 razy.

Najskuteczniejszy strzelec Bundesligi z zagranicy w historii

Nietrudno się domyśleć, że tutaj także króluje nasz kapitan. Robert Lewandowski z dorobkiem 308 goli jest najlepszym snajperem spoza Niemiec w historii Bundesligi. Drugiego w zestawieniu Claudio Pizarro wyprzedza o ponad 100 trafień.

Seria meczów z bramką w lidze

A tutaj zaskoczenie. Napastnikiem z najlepszą serią meczów ligowych ze zdobytą bramką jest… Robert Lewandowski. „Lewy” w 15 meczach z rzędu trafiał do siatki rywali w meczach Bundesligi.

Najwięcej bramek w jednym meczu

Dieter Muller w dniu 17 sierpnia 1977 roku w meczu przeciwko Werderowi Brema zdobył 6 goli, co pozostaje niekwestionowanym rekordem bramek w jednym spotkaniu ligi niemieckiej.

Najwięcej bramek w jednym meczu po wejściu z ławki

Po jednym akapicie nieobecności wraca Robert Lewandowski. Pamiętny mecz z Wolfsburgiem, w którym Polak zdobył 5 bramek w 9 minut, jest najlepszym wejściem z ławki w historii Bundesligi, a być może nawet w historii futbolu.

Aktualna tabela ligi niemieckiej