Strzelcy Bundesliga

Czy Robert Lewandowski ponownie zdominuje klasyfikację strzelców Bundesligi? Polak to prawdziwy dominator wśród napastników ligi niemieckiej. Po „armatę” najlepszego snajpera sięgał już 6 razy. Sprawdź aktualne zestawienie najlepszych golleadorów.Bundesliga strzelcy wszechczasów

Najlepszym strzelcem wszechczasów w lidze niemieckiej jest Gerd Muller, który na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech zdobył 365 bramek. Za jego plecami plasuje się nie kto inny jak Robert Lewandowski. Polak świetnymi sezonami regularnie zbliża się do rekordzisty i jeśli będzie kontynuował grę na boiskach Bundesligi, to bez wątpienia to osiągnięcie przebije. Trzecim napastnikiem w historii jest Klaus Fischer. Były zawodnik Schalke, FC. Koln i Bochum ma na koncie 268 goli.

  1. Gerd Muller – 365
  2. Robert Lewandowski – 308*
  3. Klaus Fischer – 268
  4. Jupp Heynckes – 220
  5. Manfred Burgsmuller – 213
  6. Claudio Pizarro – 197
  7. Ulf Kirsten – 182
  8. Stefan Kuntz – 179
  9. Dieter Muller – 177
  10. Klaus Allofs – 177

*stan na 30.03.2022


REKLAMA


Rekordy strzeleckie Bundesligi

Najlepsi strzelcy Bundesligi w jednym sezonie

Robert Lewandowski jest właścicielem tego rekordu. Polak przebił niebotyczne osiągnięcie Gerda Mullera i w sezonie 2020/21 zdobył 41 bramek. Kapitan reprezentacji Polski dokonał tego w zaledwie 29 meczów, a bramkę dającą rekord zdobył w samej końcówce ostatniej kolejki, w której Bayern mierzył się z Augsburgiem.

Najlepszy strzelec Bundesligi w jednym roku kalendarzowym

Właścicielem tego rekordu również jest Robert Lewandowski, który w 2021 roku trafiał do siatki aż 43 razy.

Najskuteczniejszy strzelec Bundesligi z zagranicy w historii

Nie trudno się domyśleć, że tutaj także króluje nasz kapitan. Robert Lewandowski z dorobkiem 308 goli jest najlepszym snajperem spoza Niemiec w historii Bundesligi. Drugiego w zestawieniu Claudio Pizarro wyprzedza o ponad 100 trafień.

Seria meczów z bramką w lidze

A tutaj zaskoczenie. Napastnikiem z najlepszą serią meczów ligowych ze zdobytą bramką jest… Robert Lewandowski. „Lewy” w 15 meczach z rzędu trafiał do siatki rywali w meczach Bundesligi.

Najwięcej bramek w jednym meczu

Dieter Muller w dniu 17 sierpnia 1977 roku w meczu przeciwko Werderowi Brema zdobył 6 goli, co pozostaje niekwestionowanym rekordem bramek w jednym spotkaniu ligi niemieckiej.

Najwięcej bramek w jednym meczu po wejściu z ławki

Po jednym akapicie nieobecności wraca Robert Lewandowski. Pamiętny mecz z Wolfsburgiem, w którym Polak zdobył 5 bramek w 9 minut, jest najlepszym wejściem z ławki w historii Bundesligi, a być może nawet w historii futbolu.

Aktualna tabela ligi niemieckiej