Ile zarabia Lewandowski na minutę?

Niedawno w Internecie opublikowano zarobki poszczególnych piłkarzy FC Barcelony. Wśród nich pojawił się również Robert Lewandowski. Co ciekawe, Polak pomimo statusu absolutnej gwiazdy na Camp Nou nie jest nawet w trójce najlepiej opłacanych zawodników. Ile zarabia Lewandowski na minutę, godzinę, dzień, tydzień, miesiąc i rok?

REKLAMA

Robert Lewandowski ma w FC Barcelonie zarabiać 18,75 miliona euro rocznie. Dzieląc tę kwotę przez 365 dni, dowiemy się, że dziennie kapitan reprezentacji Polski zarobi 51,4 tysiąca euro, co daje nam 2,14 tysiąca euro na godzinę, blisko 36 euro na minutę i jakieś 60 centów na sekundę. Tygodniowe zarobki „Lewego” to około 360 tysięcy euro, a miesięczne 1,56 miliona euro.

Dla porównania w Bayernie Monachium było to 2 mln euro miesięcznie, co dawało rocznie 24 mln euro, 60 tysięcy euro dziennie, 2,5 tys. euro na godzinę i 40 euro na minutę.

REKLAMA

Lewandowski jest czwartym najlepiej zarabiającym zawodnikiem FC Barcelony. Najlepszą pensję otrzymuje Frenkie de Jong (29 170 000), a kolejne pozycje zajmują Sergio Busquets (22 mln euro) i Jordi Alba (20 830 000 euro).

Fot. Екатерина Лаут, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: jakub.boron27@gmail.com