Zwycięstwo Napoli. Victor Osimhen bohaterem meczu [WIDEO]

Napoli pokonało u siebie Udinese 2:1. To nie był łatwy mecz dla drużyny Spalettiego. Goście skutecznie postraszyli ekipę „Azzurrich”, zdobywając pierwszą bramkę w spotkaniu. Losy meczu odwróciły dwa trafienia Victora Osimhena. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 70. minucie.

W 22. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Udinese szybko wyprowadziło akcję z własnej połowy, a całość sfinalizował Gerard Deulofeu. Hiszpan mocnym precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Davida Ospinę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to przyjezdni schodzili w lepszych humorach do szatni.

Zwrot akcji nastąpił w 52. minucie. Podopiecznym Spalettiego remis dał Victor Osimhen, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Mario Ruiego i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Nigeryjczyk podwyższył wynik nieco ponad 10 minut później. Tym razem precyzyjnym uderzeniem po ziemi wykończył zespołową akcję „Azzurrich”.

Dla Napoli to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o Scudetto. Drużyna Spalettiego ma aktualnie na koncie 63 punkty i zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli.