Chimy Avila przeprosił Nico Williamsa za swój brutalny wślizg [WIDEO]

Chimy Avila we wczorajszym spotkaniu CA Osasuna z Athletic Club dopuścił się bardzo brutalnego wślizgu, co nie umknęło sporej ilości mediów oraz fanom piłki nożnej na całym świecie. Już od wczorajszego wieczoru po dziś dzień, oglądający piłkę nożną, potępiają zachowanie Argentyńczyka.

Cała sytuacja miała miejsce w końcówce spotkania, a dokładnie w 93 minucie (sędzia doliczył 4 minuty). Nico Williams pędził skrzydłem z prawej strony, a Chimy Avila wyprostowaną lewą nogą z pełnym impetem zaatakował wślizgiem młodego piłkarza Athletic Club, na całe szczęście młodszy z braci Williamsów jest nie tyle, co szybki, ale zwinny i skoczny, dzięki czemu udało mu się uniknąć brutalnego ataku Argentyńczyka. W innym przypadku mogło się to skończyć bardzo poważną kontuzją.

Mimo wszystko, co jest najbardziej kontrowersyjne w tej sytuacji, sędzia nie zdecydował się wyciągnąć czerwonej kartki, lecz dał napastnikowi Osasuny tylko „żółtko”. Piłkarze zaczęli protestować i dał nam się poznać ekscentryczny charakter Chimy’ego Avili, który wdał się w przepychankę z Inigo Martinezem, za co dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Dzisiaj wieczorem Diario AS poinformował, że Chimy Avila przeprosił Nico Williamsa za zachowanie we wczorajszym spotkaniu.

Martin Szulc

Studiuję politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zainteresowania: Sport, media, historia, oraz polityka. Piłką nożną, a ściślej mówiąc Polską piłką nożną interesuję się od 7 roku życia. ligi zagraniczne nie są mi obce, ale najbardziej jednak interesują mnie wydarzenia piłkarskie z krajowego podwórka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments