Klasyfikacja najlepszych strzelców Ligue 1

Sprawdź aktualną klasyfikację najlepszych strzelców Ligue 1 w tym sezonie. W lidze francuskiej występują uznane zespoły w skali europejskiej takie jak m.in.: Olympique Marsylia, Olympique Lyon, AS Monaco, czy przede wszystkim Paris Saint-Germain. W tej ostatniej drużynie występują najlepsi piłkarze świata, którzy co sezon chcą sięgnąć po tytuł króla strzelców. W poprzednich latach tę klasyfikację zdominował Kylian Mbappe, pokonując innych rywali i kolegów z klubu PSG. Jednak kto w tym sezonie sięgnie po to wyróżnienie? Sprawdź poniżej, komu udało się zdobyć najwięcej goli i który zawodnik prowadzi w tabeli strzelców Ligue 1.

Kto zdobywa koronę króla strzelców Ligue 1?

Korona króla strzelców Ligue 1 to bardzo pożądany tytuł w lidze francuskiej. W każdym sezonie najlepsi zawodnicy we Francji walczą o tytuł najlepszego strzelca. Zwycięzca jest wyłaniany po 38. kolejkach. Wygrywa ten, który zdobędzie najwięcej bramek w tym czasie. W przypadku takiej samej liczby goli o tytule zdecydują asysty lub współczynnik trafień na mecz.

Najlepsi strzelcy Ligue 1 w historii

Najlepszy strzelec w historii ligi francuskiej ma na koncie 172 gole i jest nim Delio Onnis, który występował we Francji w latach 70. i 80. XX wieku. Za jego plecami znajduje się inny legendarny napastnik – Bernard Lacombe. To również reprezentant tego samego okresu francuskiej piłki. Na swoim koncie uzbierał 158 trafień. Podium zamyka Jean-Pierre Papin, czyli zdobywca złotej piłki z 1991 roku. Kojarzony głównie z Olympique Marsylia napastnik zdobył 156 goli na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Francji. Jednak niedługo może pożegnać się z tą wysoką pozycją, bo tuż za nim plasuje się Kylian Mbappe.

Ligue 1 strzelcy wszechczasów

  1. Delio Onnis – 172
  2. Bernard Lacombe – 158
  3. Jean-Pierre Papin – 157
  4. Kylian Mbappe – 148
  5. Pauleta – 141
  6. Edinson Cavani – 138
  7. Sony Anderson – 138
  8. Wissam Ben Yedder – 137
  9. Yannick Stopyra – 132
  10. Lilian Laslandes – 127

*zawodnicy, którzy nie zakończyli kariery, stan na 29.01.2023