Członek PZPN i prezes Kanału Sportowego zatrzymani przez CBA!

Polskie media informują, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Macieja S. i Jakuba T. w związku z nieprawidłowościami w zawieraniu umów sponsorskich w PZPN.

W ubiegłym roku „Interia” informowała o tym, że w 2014w PZPN mogło dojść do nieuzasadnionego przekazania prowizji dla działaczy piłkarskich. Według Szymona Jadczaka z „Wirtualnej Polski” to właśnie w tej sprawie doszło do zatrzymań.

Zatrzymany Macieja S. to aktualnie prezes i udziałowiec w Kanale Sportowym. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza generalnego PZPN. Natomiast Jakub T. to człowiek, który w PZPN-ie pracuje od 2012 roku i jest członkiem zarządu. Oprócz tego od kilkunastu lat jest wiceprezesem Cracovii.

CBA planowało swoje działania na nieco późniejszy termin, ale jeden z zatrzymanych miał wylecieć do Kataru na mecz mistrzostw świata. Dlatego zdecydowano się na przyśpieszenie procedur. Obaj zatrzymani mają we wtorek usłyszeć zarzuty w szczecińskiej prokuraturze.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments