Gładkie zwycięstwo Barcelony w Pucharze Króla. Dwa gole Lewandowskiego! [WIDEO]

FC Barcelona bez większych problemów pokonała 5:0 trzecioligową Ceutą w 1/8 finału Pucharu Króla. Dwie bramki dla „Dumy Katalonii” zdobył Robert Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie.

Ceuta – FC Barcelona: przebieg spotkania

Drużyna Xaviego Hernandeza była zdecydowanym faworytem tego starcia. Jednak przez długi czas pierwszej połowy kibice zgromadzeni na Estadio Municipal Alfonso Murube w Ceucie mogli być naprawdę zadowoleni z gry swojego zespołu. FC Barcelona otworzyła wynik dopiero w 41. minucie, kiedy do siatki trafił Raphinha. Do szatni „Duma Katalonii” schodziła z ledwie jednobramkową zaliczką.

Prawdziwy worek z bramki rozwiązał się na samym początku drugiej połowy. Wtedy swojego pierwszego gola w tym meczu zdobył Robert Lewandowski. Dwadzieścia minut później wynik podwyższył Ansu Fati, następnie kolejne trafienie dołożył Franck Kessie i na tablicy wyników było już 4:0. Natomiast całkowitego dzieła zniszczenia dokonał „Lewy”, który umieścił piłkę w siatce w 90. minucie.

Lewandowski 0-2

– Dziś Robert pokazał, że jest wielkim profesjonalistą. Z takim samym nastawieniem jak w dniu finału. Idealny. Idealny mecz dla niego, ponieważ dostaje kolejne minuty – skomentował Xavi na konferencji pomeczowej.

Lewandowski 0-5