Hit kolejki dla Interu! Zdecydował „podwójny” karny [WIDEO]

Inter pokonał Juventus 1:0 w hicie tej kolejki ligi włoskiej. „Nerazzuri” nie byli stroną dominującą, ale ostatecznie to oni sięgnęli po niezwykle cenne zwycięstwo w Derby Italia.

Pierwsza połowa lepiej układała się dla gospodarzy. „Stara Dama” tworzyła sytuacje i była lepsza w konstruowaniu akcji. Jednak w końcówce sędzia Massimiliano Irrati po faulu w polu karnym Juventusu wskazał na jedenasty metr. Wojciech Szczęsny obronił pierwszą próbę Hakana Calhanoglu, choć piłka i tak wylądowała w siatce po zamieszaniu przy dobitce. Arbiter pierwotnie orzekł faul na korzyść „Juve”, ale po analizie VAR zdecydował o powtórzeniu jedenastki, ponieważ Matthijs De Ligt za szybko wbiegł w pole karne. Przy drugim podejściu Calhanoglu się nie pomylił. W rezultacie do przerwy to Inter prowadził 1:0.

W drugiej połowie Juventus intensywnie nacierał, ale koniec końców wynik nie uległ zmianie, co oznacza, że „Stara Dama” raczej nie powalczy w tym sezonie o Scudetto. Natomiast Inter zbliżył się do liderującego Milanu na trzy punkty i wciąż pozostaje w grze o tytuł.