Kolejny Ukrainiec opuszcza kraj! Wiktor Cyhankow w Gironie

Kilka dni temu dostaliśmy oficjalną informację, iż Mudryk, młody ukraiński talent, przenosi się do angielskiego Chelsea. Jego śladami poszedł również napastnik Dynama Kijów, Wiktor Cyhankow, który przenosi się do hiszpańskiej Girony.

Wiktor Cyhankow rozegrał w barwach Dynama Kijów aż 8 sezonów. W niebieskim trykocie 25-letni Ukrainiec rozegrał 236 spotkań, zdobywając 94 gole i notując 64 asysty. W fazie grupowej aktualnej edycji Ligi Mistrzów strzelił 2 bramki.

Girona w tabeli La Liga plasuje się na 11. miejscu, a transfer Ukraińca pomógłby w ustabilizowaniu się w środku stawki. Cyhankow to zawodnik, który potrafi grać na obu skrzydłach, co stwarza trenerowi wiele ofensywnych możliwości. 25-latek jest niewiarygodnie zwinny, zręczny i utalentowany technicznie.

Najpierw o transferze wspomniał Fabrizio Romano, który poinformował, że Girona osiągnęła już pełne porozumienie z Dynamem Kijów w sprawie transferu oraz zostały uzgodnione warunki osobiste. Później sam klub oficjalnie ogłosił pozyskanie Wiktora Cyhankowa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments