Kto wygra Euro 2024? Główni faworyci

W tym roku mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizują Niemcy. Euro 2024 rozpoczyna się 14 czerwca i kończy 14 lipca. Kibice starają się przewidzieć, kto wygra Puchar, jednak zdają sobie sprawę z tego, że każdy mecz potrafi zaskoczyć. Mimo to mają oni swoich faworytów. Kto ich zdaniem ma największą szansę na wygranie?

Kto wygra ME 2024?

W finale zagrają 24 drużyny, w których znajduje się także jeden debiutant, jakim jest Gruzja. Według ekspertów największe szanse na wyjście z grupy mają:

Grupa A – Niemcy

Grupa B — Włochy lub Hiszpania

Grupa C – Anglia

Grupa D – Francja lub Hiszpania

Grupa E – Belgia

Grupa F – Portugalia

Należy jednak pamiętać, że każdy mecz wiąże się z niespodziankami i emocjami, które mogą zaskoczyć i zamieszać w szacunkach. Każda z drużyn ma swoje atuty, jest odpowiednio przygotowana, a kibice poszczególnych krajów na pewno wiążą z nimi ogromne nadzieje, co przekłada się na ogromną ilość kibiców i mocny doping. Mimo wyłonienia faworytów mają oni nadzieje, że los będzie przewrotny i to właśnie ich drużyna wyjdzie z grupy, co jest milowym krokiem do zbliżającego się zwycięstwa. 

Główni faworyci EURO 2024

Jeśli chodzi o drużynę, która wygra EURO 2024, to eksperci przewidują zwycięstwo Anglii. Nie jest to jednak jedyna drużyna, która typowana jest do wygrania Pucharu, ponieważ ich zdaniem ogromną szansę na zwycięstwo ma również Francja, Niemcy, Hiszpania i Portugalia. 

Zarówno Anglia, jak i Francja mają na swoim koncie wiele wygranych, podsumowując je, powinniśmy pamiętać o wygranej Francji podczas ćwierćfinału z Anglią, którą wyeliminowała. Anglia natomiast, mimo że nie wygrała ME to znalazła się w finale z Włochami, a o ich przegranej zdecydowały rzuty karne.

5 największych faworytów ME 2024

Największymi faworytami w mistrzostwach Europy w piłce nożnej jest drużyna z Anglii. Zarówno kibice, eksperci, jak i bukmacherzy twierdzą, że zawodnicy są w świetnej formie, co pomoże im zdobyć upragnione złoto.

Drużyna z Francji jest czołową drużyną w piłce reprezentacyjnej, nie będzie więc wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę potencjał aktualnych zawodników, jeśli to właśnie oni wygrają ten turniej.

Niemcy jako gospodarze imprezy uważają, że ich drużyna ma ogromne szanse na wygraną w EURO 2024, jednak należy wziąć pod uwagę ostatnie problemy reprezentacji. Jeśli więc zdobędą Puchar, będzie to dla kibiców nie lada niespodzianką.

Według ekspertów Portugalia ma mniejsze szanse na wygranie złotego Pucharu, jednak należy zauważyć, że podczas eliminacji uzyskali oni całkiem dobry wynik. Jedno jest pewne – budzą oni respekt rywali.

Hiszpania triumfowała podczas EURO 2012, dlatego też hiszpańscy kibice mają nadzieję na powtórzenie tego sukcesu. Drużyna ma wysokie notowania eliminacje, które przeszli na wysokim poziomie. Eksperci uważają, że nie należy lekceważyć Hiszpanów zwłaszcza w grze o najwyższą stawkę.

Niezależnie od tego, kto wygra EURO 2024, kibice mogą liczyć na ogromne emocje, których dostarczają im każde Mistrzostwa Europy.

Analizę sytuacji na Euro 2024 wykonał portal Olemagazyn.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments