Legenda Bayernu o Lewandowskim! „Nikt nie może być większy niż klub”

Robert Lewandowski w lecie poprzedniego roku zaliczył bardzo głośny transfer do FC Barcelony, który był okraszony kontrowersjami. Polski napastnik wbił kilka szpilek klubowi z Allianz Arena i dużo mówiono o tym, że nie odszedł w przyjaznej atmosferze. Potem ta informacja została, jednak zdementowana, a teraz między innymi nt. Roberta Lewandowskiego wypowiedział się legendarny bramkarz Bayernu Monachium – Oliver Kahn.

Lewandowski w Bayernie

Robert Lewandowski w barwach „Die Roten” grał przez 8 lat, przez ten czas zdążył rozkochać w sobie wielu kibiców, stając się absolutną legendą klubu. Polski napastnik zdobył dla Bayernu Monachium niemal 350 bramek i zdobył większość najważniejszych trofeów, niektóre nawet kilkukrotnie. Między innymi 8 razy wygrał Bundesligę, 6 razy został królem strzelców, a też pobił rekord Gerda Mullera. W Europie nie było gorzej, Lewandowski podniósł z Bayernem Ligę Mistrzów.

Oliver Kahn o Lewandowskim

W ostatnich dniach Oliver Kahn przypomniał świetne występy Polaka i docenił jego wkład w grę „Die Roten w minionych latach. Obecny prezes Monachijczyków pochwalił Lewandowskiego i umieścił go w gronie największych legend wielokrotnego mistrza Niemiec.

– Przez dziesięciolecia w Bayernie grało wielu świetnych piłkarzy, począwszy od Franza Beckenbauera, Gerda Muellera, a zakończywszy na Manuelu Neuerze, Lotharze Matthaeusie, Robercie Lewandowskim, czy Thomasie Muellerze

– uwypuklił Kahn.

Później powiedział, co uważa na temat odejścia polskiego napastnika. Co wyraził w dosyć nieklarowny sposób, ponieważ niemiecki bramkarz poruszył tu dość kontrowersyjną kwestię.

– Nikt nie może być jednak większy od klubu. W takim przypadku nazwiska nie mają znaczenia. Wszystkie decyzje muszą być podejmowane zgodnie z interesem Bayernu

– oznajmił prezes Bayernu.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments