Malo Gusto w Chelsea! Kim jest nowy nabytek „The Blues”?

Chelsea w tym okienku transferowym wydaje ogromne kwoty na transfery. W zimowym okienku londyński klub ściągnął aż 6 piłkarzy, na których łącznie wydał ok. 200 mln euro. Teraz „The Blues” potwierdzili zakup kolejnego piłkarza, jakim jest Malo Gusto, który pierwszą połowę sezonu spędził we francuskim Olympique Lyon.

W niedzielę (29 stycznia) rano Chelsea oficjalnie potwierdziła zakup już 7 piłkarza w tym okienku transferowym. Nowym obrońcą „The Blues” stał się Malo Gusto, czyli francuski prawy obrońca, który ma zaledwie 19 lat, a już rozegrał niemal 50 spotkań w Ligue 1. Chelsea zapłaciła za tego piłkarza ok. 38 mln euro, lecz na debiut 19-latka kibice londyńskiego klubu będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ „The Blues” dogadali się wraz z Olympique Lyon, że Gusto zostanie we Francji na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Pewnie większość fanów Chelsea zaznajomiła się już z postacią Malo Gusto, ponieważ o tym transferze mówi się już od kilku tygodni. Jednak postaramy się przybliżyć wam postać tego stosunkowo świeżego na rynku piłkarza. Na pewno jest to zawodnik, który potrafi grać tylko na jednej pozycji, prawej obronie, co jest jego bolączką. Tym bardziej że w Chelsea jest wielu piłkarzy, z którymi Malo Gusto będzie musiał rywalizować. Choć w tym momencie Graham Potter ma ogromny ból głowy, gdy patrzy na liczbę kontuzji swoich kluczowych piłkarzy, to trzeba pamiętać, że Francuz trafi do „The Blues” dopiero w czerwcu. Zdecydowanie najmocniejszą stroną Malo Gusto jest szybkość. Z kolei słabą cechą tego defensora jest częste popełnianie błędów przy prostym rozegraniu. Używając słownika piłkarskiego, trzeba jasno stwierdzić, że Gusto z piłką przy nodze jest po prostu „elektryczny”.

Z pewnością jest to bardzo dobry ruch Chelsea, która podpisuje 19-letniego piłkarza z ogromnym potencjałem za 38 mln euro i związuję się z nim aż do czerwca 2029 roku. Taką informację podał Fabrizio Romano na swoim Twitterze.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments