Mecz Polski na Narodowym zagrożony? Santos obejrzy mecze Ekstraklasy

Planowany na 27 marca mecz reprezentacji Polski z Albanią może nie odbyć się na Stadionie PGE Narodowym ze względów bezpieczeństwa. Przed mistrzostwami świata na obiekcie została wykryta wada konstrukcyjna. W międzyczasie do Polski przyleciał Fernando Santos, który już niebawem pojawi się na trybunach meczów Ekstraklasy.

Jak mówi rzeczniczka prasowa PGE Narodowy do podjęcia ostatecznej decyzji, niezbędne są wyniki próbek.

„Te próbki po pierwsze pozwolą nam poznać przyczynę, czyli ustalić długoterminowy plan naprawczy, natomiast, co dla nas jest szczególnie ważne, pozwoli nam to na podjęcie ostatecznej decyzji co do organizacji meczu Polska – Albania, który ma się odbyć 27 marca” – oznajmiła w rozmowie z „PAP” rzeczniczka prasowa, Małgorzata Bajer.

Na temat stadionu wypowiedział się również minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk, który stwierdził, że jego zdaniem mecz Polska – Albania ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się na PGE Narodowym.

Gdzie zostanie rozegrany mecz reprezentacji Polski?

Według rzecznika prasowego Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakuba Kwiatkowskiego, federacja ma przygotowany plan B:

„Mamy gotowy scenariusz na grę w innym mieście. Mamy podpisaną umowę ze stadionem. Czekamy tylko na oficjalną informację, czy na PGE Narodowym da się grać, czy nie. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, wdrożymy plan B”.

Najbardziej prawdopodobną opcją jest Gdańsk, co zresztą potwierdził już prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Radosław Michalski:

„Jeśli po otrzymaniu ekspertyzy władze Stadionu Narodowego zdecydują, że nie mogą zorganizować meczu, spotkanie odbędzie się w Gdańsku. Wszystko jest już dograne m.in. z hotelami”.

Fernando Santos wrócił do Polski i bierze się do pracy!

Prezes PZPN, Cezary Kulesza, potwierdził, że selekcjoner reprezentacji Polski w najbliższej kolejce Ekstraklasy obejrzy na żywo aż trzy mecze. W piątek Portugalczyk wybierze się do Gdańska, gdzie Lechia podejmie Widzew Łódź. W sobotę obejrzy spotkanie Wisły Płock z Lechem Poznań, a w niedzielę pojawi się na stadionie Legii, która zagra z Cracovią.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera odbędzie się 24 marca w Pradze, gdzie zmierzymy się z Czechami. Trzy dni później zagramy z Albanią.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments