Motor Lublin z nowym trenerem

Stanisław Szpyrka został nowym szkoleniowcem Motoru Lublin, kontrakt będzie obowiązywał przez cały sezon 2022/23 z opcją przedłużenia o kolejny rok. W poprzednim sezonie był asystentem trenera Bogdana Zająca w drugoligowym klubie jakim jest KKS Kalisz. Jest to młody 30 letni trener który ma pracować z młodą drużyną. Taki cel obrał sobie zarząd ”Żółto biało niebieskich”. Lublin stawia na rozwój młodzieży, który w najbliższym czasie ma przynieść efekty.

Arkadiusz Onyszko o wyborze nowego trenera:

Właścicielowi, panu Zbigniewowi Jakubasowi, zależy przede wszystkim na rozwoju akademii. Chcemy stawiać na młodych zawodników z naszego regionu. Nowy trener taki rozwój gwarantuje. Uznaliśmy, że to najbardziej odpowiednia osoba na to stanowisko. Trenował między innymi Kolejarza Stróże, był koordynatorem do spraw szkolenia w Podhalu Nowy Targ (w którym doprowadził juniorów starszych do mistrzostwa Małopolski), a ostatnio pracował u drugoligowego znajomego Motoru – drużyny KKS 1925 Kalisz. Przez większość czasu w roli asystentem Bogdana Zająca, a po jego zwolnieniu w trzech ostatnich meczach sezonu jako pierwszy szkoleniowiec drużyny. – Znając specyfikę pracy trenera Zająca, jestem pewien, że Stanisław Szpyrka jest świetnie przygotowany do zajęć pod kątem taktycznym, a także jest bardzo pracowity. To młoda osobą z ciekawym pomysłem na naszą drużynę. Nie mogę doczekać się, kiedy rozpocznie pracę z naszymi zawodnikami

Stanisław Szpyrka o planach w swojej nowej drużynie:

Skupiamy się na ciężkiej pracy, aby optymalnie przygotować zespół do nowego sezonu. W każdym meczu będziemy chcieli grać o trzy punkty.Możemy spodziewać się Motoru ofensywnego, kreującego dużo sytuacji, dominującego, a przede wszystkim wygrywającego.

Ciekawostka:

Trener Szpyrka jest autorem książki „Małe gry”, opisującej program szkolenia dla klubów i akademii.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments