OFICJALNIE: Legenda opuszcza Manchester United!

Po 12 latach spędzonych na Old Trafford David de Gea opuszcza zespół „Czerwonych Diabłów”.

David de Gea opuszcza Manchester United

Hiszpan trafił do czerwonej części Manchesteru w 2011 roku. W bramce „Czerwonych Diabłów” rozegrał 545 spotkań, w których zachował 190 czystych kont. Wygrał między innymi Mistrzostwo Anglii w 2013 roku Puchar Anglii, Trzykrotnie Tarczę Wspólnoty, Ligę Europy oraz dwa Puchary Ligi Angielskiej. Golkiper od tygodnia nie jest piłkarzem Manchesteru United z uwagi na wygasły kontrakt. Cały czas możliwy był jednak zwrot akcji w sprawie jego przyszłości i parafowanie nowej umowy.

Media podawały, że w czerwcu zawodnik jak i klub miały dojść do porozumienia odnośnie nowej umowy a 32-latek zgodził się na znaczną obniżkę wynagrodzenia z 375 do około 200 tysięcy funtów tygodniowo. Ostatecznie w sobotę wyjaśniło się, że strony się rozstają.

Oto co powiedział zawodnik na pożegnanie: „

Chciałbym wyrazić wdzięczność i uznanie za miłość z ostatnich 12 lat. Osiągnęliśmy wiele, odkąd mój drogi sir Alex Ferguson sprowadził mnie do tego klubu. Czułem niesamowitą dumę za każdym razem, gdy zakładałem tę koszulkę, aby przewodzić drużynie i reprezentować największy klub na świecie, co było zaszczytem, którym obdarowanych zostaje tylko kilku szczęśliwych piłkarzy.

To był niezapomniany i pełen sukcesów okres. Nie sądziłem, że po opuszczeniu Madrytu jako młody chłopak osiągniemy tak wiele.

Teraz nadszedł właściwy czas, aby podjąć nowe wyzwanie i ponownie spróbować swoich sił w nowym otoczeniu.
Manchester zawsze będzie w moim sercu, Manchester mnie ukształtował i nigdy mnie nie opuści”


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments