Sensacyjny kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski?! To legenda znanego klubu

Już od 20 dni reprezentacja Polski nie posiada selekcjonera. Codziennie w mediach pojawiają się kolejne informacje o potencjalnych kandydatach, którzy są bliżej lub dalej objęcia tej funkcji. We wtorek (10 stycznia) sensacyjne wieści przekazał Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl. Według dziennikarza PZPN kontaktował się ze Stevenem Gerrardem.

Kolejne kandydatury i szanse potencjalnych szkoleniowców zmieniają się z dnia na dzień. Szczególnie szokować mogły słowa Cezarego Kuleszy, który wymienił niespodziewane nazwiska rozpatrywane w kontekście selekcjonera reprezentacji Polski.

– Obecnie mamy w Polsce niewielu wolnych trenerów, niezwiązanych umowami. Jest Jan Urban… – przyznał Cezary Kulesza w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. – Są Jacek Magiera, Ireneusz Mamrot, Maciej Bartoszek, Piotr Stokowiec – dodał po chwili.

Myślę, że z Michałem na tyle dobrze się znamy i wiem, że jest dobrym trenerem. Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowie. Nie deklaruję się i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże – stwierdził prezes.

Jednak opcja zagraniczna?

Wtorek (10 stycznia) przynosi nam kolejne wieści. Wiemy już, że selekcjonerem „biało-czerwonych” nie zostanie Roberto Martinez. Hiszpan związał się z reprezentacją Portugalii. Jednak w gronie głównych kandydatów pojawiło się dwóch innych trenerów z zagranicy. Mowa o Herve Renardzie, którego kandydatura od początku krążyła wokół reprezentacji Polski, oraz o Stevenie Gerrardzie, z którym według informacji Tomasza Włodarczyka, kontaktował się PZPN.

Kiedy poznamy nazwisko selekcjonera?

Od momentu zwolnienia Czesława Michniewicza minęło już 20 dni. Niestety niewiele wskazuje na to, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy w pierwszej połowie stycznia. Według Tomasza Włodarczyka będzie to 25 stycznia, choć Cezary Kulesza nie ujawnił oficjalnej daty.

Nie chcę się deklarować. Rozmowy trwają. Nie chcę podawać wiążącej daty. Ciężko pracujemy i najbliższe tygodnie na pewno przyniosą rozwiązanie tej sprawy. Mamy wyselekcjonowaną grupę trenerów – powiedział Cezary Kulesza.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments