Sprzęt treningowy do domu – czy warto?

Upowszechnienie zdalnego trybu pracy umożliwiło wielu osobom znalezienie wolnego czasu na swoje hobby. Dodatkowe godziny warto wykorzystać na poprawę kondycji fizycznej. Czy jednak w tym celu trzeba wychodzić na zewnątrz? Przekonajmy się, co możemy osiągnąć, sięgając po sprzęt do ćwiczeń w domu. Zamień swoje cztery kąty w profesjonalną siłownię!

Dlaczego warto inwestować w urządzenia do ćwiczeń w domu?

Podczas dyskusji o słuszności inwestowania w sprzęt treningowy do domu często pojawia się pewien kontrargument. Entuzjaści sportów wysiłkowych wskazują na duże zagęszczenie siłowni w każdym mieście. Na większych osiedlach można znaleźć przynajmniej jeden klub fitness. Czy więc urządzenia do ćwiczeń w domu są faktycznie potrzebne?

Jeśli weźmiemy pod uwagę wygodę oraz oszczędność czasu, jaka za tym idzie, to okazuje się, że inwestycja jest po prostu opłacalna. Nie bez znaczenia jest także możliwość trenowania w dowolnym czasie. Kluby fitness oraz siłownie działają w określonych godzinach, co zmusza do planowania swojego dnia i rygorystycznego zarządzania wolnym czasem.

Oszczędność pieniędzy to kolejny atut. Oczywiście na początku musimy zainwestować w sprzęt do ćwiczeń w domu, ale proste obliczenia pokazują, że za członkostwo w siłowni czy klubie sumarycznie płacimy zwykle znacznie więcej niż za jednorazowy zakup maszyn treningowych. Przy założeniu, że dodatkowo trzeba jeszcze wygospodarować czas na dojazd w konkretnych godzinach, stworzenie przestrzeni do ćwiczeń we własnym domu jest po prostu wygodniejsze.

Sprzęt treningowy do domu z Johnson Fitness

W jakie maszyny treningowe warto się wyposażyć? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb oraz dostępnej przestrzeni. W każdym sporcie jednak istotne jest cardio. I to właśnie od sprzętów zwiększających wydolność warto zacząć urządzanie swojej domowej siłowni.

Partnerem podczas kompletowania wyposażenia może być Johnson Fitness– sklep wyspecjalizowany w dystrybucji maszyn treningowych, które z powodzeniem zmieścimy nawet w mieszkaniu. Na jakie sprzęty możemy się zdecydować?

  • Bieżnia – doskonała maszyna dla entuzjastów joggingu, którzy nie chcą uzależniać swoich treningów od pogody i temperatury. Taki sprzęt treningowy do domu pozwala na uprawianie ulubionej aktywności fizycznej o każdej porze dnia i nocy.
  • Trenażer eliptyczny – sprzęt dla osób szukających rozwiązań angażujących całe ciało, włączając w to mięśnie nóg, ramion, pleców i brzucha.
  • Crosstrainer – jedna maszyna łącząca w sobie wiele funkcjonalności. Doskonały produkt na start, dzięki któremu z powodzeniem zaangażujemy wszystkie partie mięśniowe podczas wysiłku fizycznego.
  • Rower treningowy – analogicznie do bieżni, ten sprzęt do ćwiczeń w domu pozwala spędzić trochę czasu w siodełku bez konieczności sprawdzania prognozy pogody oraz zmiany opon w sezonie zimowym.
  • Wiosła – idealna maszyna dla entuzjastów pływania chcących poprawić swoje osiągi na pływalni. Sprzęt angażuje przede wszystkim mięśnie pleców i może zostać włączony w siłowy cykl treningowy rozbudowujący właśnie tę partię mięśniową. 

A na tym oferta się nie kończy. Sklep fitness zaopatruje swoich klientów również w sprzęt do treningu siłowego czy nawet w urządzenia masujące – aby uprzyjemnić i ułatwić regenerację. Są to produkty od renomowanych marek: Horizon Fitness, Matrix Home Fitness, Vision Fitness czy Synca Wellness. Entuzjaści aktywnego trybu życia z pewnością utożsamiają te brandy z wysoką jakością i niezawodną pracą. Asortyment Johnson Fitness to pierwsza liga sprzętów treningowych.  

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments