Znamy terminarz i lokalizację meczów Polaków na mundialu w Katarze

Już wczoraj po losowaniu poznaliśmy dokładne dni, w których reprezentacja Polski rozegra mecze fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Znana była kolejność, lecz kibiców z pewnością interesowały również godziny spotkań Biało-Czerwonych na najważniejszej piłkarskiej imprezie czterolecia. Teraz wiemy już dosłownie wszystko, także w kwestii lokalizacji potyczek drużyny Czesława Michniewicza na listopadowo-grudniowym turnieju.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski w fazie grupowej

Wczoraj w godzinach wieczornych portal „Łączy nas piłka” opublikował grafikę z godzinami meczów naszej kadry na mundialu, lecz jak się okazało nie były one oficjalne. Dzisiaj po północy za pośrednictwem mediów społecznościowych wszelkie wątpliwości rozwiała FIFA. Międzynarodowa organizacja przedstawiła pełną siatkę godzinową wszystkich spotkań na tegorocznych Mistrzostwach Świata i ich lokalizacje. W meczu otwierającym dla nas rywalizację na mundialu w Katarze zmierzymy się z Meksykiem we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00. Następnie w sobotę 26 listopada o godzinie 14:00 zagramy z Arabią Saudyjską, a na zakończenie zmagań w grupie C w środę 30 listopada o 20:00 skonfrontujemy się z Argentyną. Wszystkie godziny zostały podane według czasu polskiego.

Lokalizacja meczów Biało-Czerwonych na mundialu w Katarze

Dzisiaj poznaliśmy również dokładną lokalizację spotkań reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze. Na początek mundialu mecz z Meksykiem oraz na zakończenie fazy grupowej z Argentyną rozegramy na stadionie zbudowanym z 974 kontenerów. Obiekt ten jest katarską odpowiedzią na zarzuty, że organizacja mundialu nie idzie w parze z ekologią. Jest o około 20 procent tańszy od klasycznego obiektu i w całości może zostać poddany recyklingowi. Jego pojemność to dokładnie 40 000 widzów. Warto zaznaczyć, że Stadium 974 będzie jedynym nieklimatyzowanym stadionem podczas listopadowo-grudniowego turnieju. Jednak problem klimatyzacji trybun rozwiązuje się w pewnym stopniu sam, dzięki położeniu tuż obok zatoki, która zapewnia orzeźwiającą bryzę. Po Mistrzostwach Świata ma być całkowicie rozebrany. Z kolei nasze drugie spotkanie grupowe z Arabią Saudyjską 26 listopada o godzinie 14:00 rozegramy na Education City Stadium, zlokalizowanym na przedmieściach Dohy. Obiekt ten jest nazywany „diamentem pustyni” i pomieści 45 350 widzów.

Mecz otwarcia bez udziału gospodarza

Na mundialu w Katarze zostanie przerwana pewna tradycja, którą był mecz otwarcia z udziałem gospodarza turnieju. FIFA podjęła decyzję, że pierwszym spotkaniem tegorocznych Mistrzostw Świata będzie starcie Senegalu z Holandią. Odbędzie się ono w poniedziałek 21 listopada o godzinie 11:00. Natomiast gospodarze, czyli reprezentacja Kataru zagra w trzecim meczu tego dnia o godzinie 17:00 z Ekwadorem.

Źródło : twitter FIFA

Z kim zagrają Polacy w razie wyjścia z grupy?

Drużyna Czesława Michniewicza w razie wyjścia z grupy C zmierzy się z zespołem z grupy D, w której zagra Francja, Dania, Tunezja oraz zwycięzca baraży interkontynentalnych, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia lub Peru. W przypadku zajęcia przez naszą reprezentację pierwszego miejsca swój mecz w 1/8 finału zagramy w sobotę 3 grudnia o godzinie 20:00 z drugą drużyną grupy D. Natomiast jeśli wyjdziemy z grupy z drugiej pozycji to będzie czekała nas konfrontacja z pierwszym zespołem grupy D w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00.

Godziny rozgrywania meczów na tegorocznym mundialu

Pierwsze Mistrzostwa Świata w kraju arabskim w historii rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. W Katarze mamy różnicę w czasie porównując do Polski wynoszącą dokładnie dwie godziny do przodu. Według czasu obowiązującego na terenie naszego kraju, spotkania w pierwszej oraz drugiej kolejce fazy grupowej będą rozgrywane o 11:00, 14:00, 17:00 i 20:00. W ostatniej trzeciej kolejce rywalizacji w grupie po dwa mecze jednocześnie będą odbywały się o 16:00 i 20:00. Przechodząc do fazy pucharowej, starcia w 1/8 finału rozegrane zostaną w dniach 3-6 grudnia o godzinie 16:00 i 20:00. Po dwóch dobach przerwy 9 i 10 grudnia odbędą się ćwierćfinały grane o tych samych godzinach. Po kolejnych dwóch dniach na odpoczynek 13 i 14 grudnia będziemy mieli możliwość emocjonowania się spotkaniami półfinałowymi. Oba będą rozgrywane o godzinie 20:00. Z kolei rozstrzygnięcia medalowe, czyli mecz o trzecie miejsce 17 grudnia i wielki finał mundialu w Katarze 18 grudnia rozpoczną się o godzinie 16:00. Po wczorajszym losowaniu fazy grupowej, można rozpocząć odliczanie do Mistrzostw Świata!

Autor : Mateusz Olszyna

Mateusz Olszyna

Pasjonat piłki nożnej, kibic Bayernu Monachium oraz sympatyk ligi niemieckiej i włoskiej. Na dodatek wspierający SSC Napoli i Lecha Poznań.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments