Barcelona pokonała Cadiz! Gol Lewandowskiego [WIDEO]

FC Barcelona pokonała Cadiz 2:0 w meczu 22. kolejki La Liga. Robert Lewandowski rozegrał 74 minuty i zdobył gola, przerywając tym samym serię trzech meczów bez zdobytej bramki. Dla Polaka było to 15. trafienie w tym sezonie ligi hiszpańskiej.

FC Barcelona – Cadiz: 1. połowa

Przez większość pierwszej połowy przyjezdni dzielnie się bronili i co jakiś czas próbowali swoich sił w ofensywie. Wiele wskazywało na to, że to nie będzie łatwy pojedynek dla FC Barcelony. Jednak wtedy nadeszła 43. minuta, kiedy Ferran Torres przeprowadził świetną indywidualną akcję, tworząc doskonałą sytuację Robertowi Lewandowskiemu. Strzał Polaka został zablokowany, ale odbitą piłkę pewnie na bramkę zamienił Sergi Roberto. Chwilę później „Lewy” nie miał już problemów ze znalezieniem drogi do siatki. Otrzymał futbolówkę przed polem karnym i sprytnym uderzeniem pokonał Conana Ledesmę.

Gol Roberta Lewandowskiego z Cadiz na 2:0

FC Barcelona – Cadiz: 2. połowa

Dwie szybkie bramki w końcówce pierwszej połowy pozwoliły FC Barcelonie na większą swobodę. Trzeba przyznać, że nieco to zdekoncentrowało podopiecznych Xaviego, bo Cadiz stworzyło sobie kilka naprawdę dobrych okazji do zdobycia bramki kontaktowej. Natomiast gospodarze nie byli już aż tak niebezpieczni w ataku, do czego z pewnością przyczyniło się także zejście Roberta Lewandowskiego w 74. minucie meczu.

Sytuacja w tabeli

FC Barcelona dobrze zareagowała na wygraną Realu Madryt i utrzymuje przewagę 8 punktów w tabeli La Liga. „Blaugrana” jednak nie jest już najskuteczniejszą drużyną w lidze, bo „Królewscy” mają na koncie o jedną bramkę więcej. Natomiast może pochwalić się najlepszą defensywą z zaledwie 7 straconymi golami.