Manchester United lepszy w derbach! Wielkie emocje w drugiej połowie [WIDEO]

Manchester United pokonał Manchester City 2:1 w derbowym pojedynku 20. kolejki Premier League. „Czerwone Diabły” do 80. minuty przegrywały 0:1, ale w ciągu kilku chwil udało im się odwrócić losy spotkania. Bramki dające zwycięstwo zdobyli Bruno Fernandes i Marcus Rashford.

W pierwszej połowie lepiej wyglądali podopieczni Erika ten Haga, którzy stwarzali więcej zagrożenia pod bramką rywala. Poza tym bardzo dobrze radzili sobie w destrukcji akcji, nie pozwalając przyjezdnym na zbyt wiele ofensywnych akcji. Jednak solidna postawa nie zaowocowała korzystnym wynikiem. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Z kolei w drugą połowę udanie weszli podopieczni Pepa Guardioli. Zdecydowanie lepiej wyglądała linia pomocy „Obywateli”, co zaowocowało strzelonym golem w 60. minucie. Do siatki uderzeniem głową trafił wprowadzony z ławki Jack Grealish, który wykorzystał celne dośrodkowanie Kevina De Bruyne.

Po straconej bramce „Czerwone Diabły” ponownie próbowały przejąć kontrolę nad spotkaniem. Efektem tego była kontrowersyjna bramka Bruno Fernandesa w 80. minucie. Wątpliwości wzbudziło zachowanie Marcusa Rashforda, który był na spalonym i absorbował uwagę obrońców, zmierzając do piłki. Ostatecznie jej nie dotknął, a strzał oddał Portugalczyk. Sędziowie uznali to trafienie.

Chwilę po wyrównaniu Manchester United ponownie ruszył do ataku. Tym razem akcję na lewej stronie boiska przeprowadził Alejandro Garnacho. 18-latek dograł po ziemi piłkę w pole bramkowe, gdzie doskonale znalazł się Marcus Rashford, który sprytnym strzałem pokonał Edersona, ustalając wynik meczu na 2:1.