Arsenal straci swój cel transferowy

Transfer ukraińskiego skrzydłowego do Arsenalu wydawał się kwestią czasu. Jednak w ostatniej chwili szalejąca na rynku transferowym Chelsea, próbuję przejąć Mykhaylo Mudryka. Jak poinformował Fabrizio Romano, władze londyńskiego klubu przebywają obecnie w naszym kraju i prowadzą rozmowy z Szachtarem, próbując dojść do ustnego porozumienia. Wszystko wskazuje na to, że Arsenal straci swój cel transferowy.

Arsenal uporczywie dążył do celu, aby porozumieć się z ukraińskim klubem w sprawie kwoty odstępnego. Ze strony angielskiego klubu oficjalnie wyszły trzy propozycję. Jednak żadna z nich nie spełniała dotychczas wymogów klubu z Doniecka. Z kolei Chelsea wystosowała ofertę opiewająca w okolicach 100 milionów, co skłania pracodawcę skrzydłowego ku zaakceptowaniu propozycji „The Blues”. Jednak ostateczna decyzja będzie należała do samego zainteresowanego.

Mudryk w tym sezonie rozegrał 12 spotkań w lidze ukraińskiej. Strzelił w nich 7 bramek, dokładając do tego 6 asyst. Pokazał się również z dobrej strony w Lidze Mistrzów, gdzie w sześciu występach, trafiał do siatki rywala trzykrotnie oraz dwa razy zaliczył asystę. Portal Transfermarkt wycenia ośmiokrotnego reprezentanta Ukrainy na 40 milionów euro.

Wojciech Mazurek

Wyznaje zasadę, że każdy moment jest dobry, aby porozmawiać o piłce. Gdy nie śledzę akurat włoskiej piłki i Interu, na czoło peletonu wysuwa się królowa motorsportu, czyli F1. Poza tym jestem miłośnikiem wszystkiego co włoskie. Od kuchnii przez historię po architekturę i styl życia. No może poza Ferrari i ich Grande Strategią. :)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments