Które produkty marki Swanson warto znać?

Jeżeli świadomie dbasz o swoje zdrowie, to na pewno dobrze wiesz, jak (oprócz prawidłowo zbilansowanej diety) ważna jest suplementacja witamin i minerałów. Produkty te pozwalają bowiem na uzupełnienie ewentualnych niedoborów i pomagają zachować dobre zdrowie. Jednym z najpopularniejszych producentów jest Swanson. W tym tekście przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę suplementów tej marki, które warto znać i mieć w swoim domu.

Kilka słów o marce

Zanim jednak przejdziemy do przedstawienia bestsellerowych produktów Swanson, chcielibyśmy opowiedzieć Ci nieco więcej o tej marce. Swanson działa na rynku od końca lat 60. ubiegłego wieku. Założycielem marki był Leland Swanson, który zaczął interesować się naturalnymi sposobami na poprawę swojego zdrowia (cierpiał na artretyzm). Z czasem zaczął sprzedawać suplementy, a następnie założył własny biznes. Niewątpliwą zaletą marki jest duża dbałość o wysoką jakość produktów. Świadczy o tym nie tylko zadowolenie klientów, ale i przyznanie jej certyfikatu NSF International w zakresie GMP, czyli Dobrych Praktyk Wytwarzania.

Witamina D3, 2000 IU (250 kapsułek)

Witaminę D powinno się suplementować przez cały rok! Prawdopodobnie wiesz, że należy ją spożywać jesienią i zimą, kiedy dostęp do słońca jest dość ograniczony. Jeśli jednak w ciepłe dni nie wychodzisz na zewnątrz bez nałożenia na skórę kremu z filtrem, to witamina D pochodząca ze słońca nie ma jak dostać się do Twojego organizmu. Nie oznacza to jednak, że masz się narażać na promieniowanie UV – wystarczy, że będziesz spożywać witaminę D3, np. w formie kapsułek. Jeśli lekarz zaleci Ci mniejszą dawkę niż 2000 IU, to Swanson ma w swojej ofercie również opakowania zawierające w sobie 1000 IU.

Wysokoskoncentrowany Omega-3 (120 kapsułek miękkich)

Kwasy omega-3 zaliczają się do dobrych tłuszczów nienasyconych (tak jak i omega-6 oraz omega-9). Wśród tych kwasów można wskazać kwas α-linolenowy (ALA) i dokozaheksaenowy (DHA), które odpowiadają kolejno za: utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi oraz za utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu. Znakomitym źródłem kwasów omega-3 są ryby oraz orzechy włoskie, ale warto też rozważyć suplementację – np. tego produktu od Swanson.

CoQ10, 30mg (240 kapsułek)

Koenzym Q10 bierze udział w wytwarzaniu energii w komórkach i chroni je przed uszkodzeniami – jest więc niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ten rozpuszczalny w tłuszczach związek chemiczny występuje naturalnie w organizmie, ale wraz z upływającymi latami powinno się go uzupełniać. Choć można spożywać go wraz z żywnością, to jednak wybrane produkty zawierają jego śladowe ilości. I wtedy z pomocą przychodzi produkt od marki Swanson!

Postaw na sprawdzone suplementy diety

Wszystkie wspomniane produkty marki Swanson oraz wiele innych – kupisz w aptekach, drogeriach oraz wybranych sklepach internetowych, np. Shaman.pl. Zachęcamy do świadomego dbania o swoje zdrowie! W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments