Hansi Flick docenił polską reprezentację. „Zawsze stanowi wyzwanie”

Niemiecki selekcjoner pochwalił naszą drużynę narodową przed towarzyskim meczem w Warszawie.

„To drużyna, która zawsze stanowi dla nas wyzwanie. Cieszymy się z tego spotkania” – powiedział na konferencji prasowej, która odbyła się w naszej stolicy.

Reprezentacja Niemiec, jako gospodarze EURO 2024 nie muszą brać udziału w eliminacjach, więc wykorzystują oni czerwiec na rozgrywanie meczów towarzyskich. W poniedziałek zremisowali z Ukrainą 3-3, a dziś zagrają na PGE Narodowym z Polską. Po naszej reprezentacji podejmą Kolumbią.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, poprzedzająca dzisiejsze spotkanie z udziałem trenerem niemieckiej reprezentacji — Hansiego Flicka. Pracował on w przeszłości w takich klubach. jak między innymi Bayern Monachium. Podczas rozmowy z mediami podkreślał, że na poważnie podchodzą do tego spotkania. Ponadto zaznaczył, iż nie uważa wcale, że dla jego zespół to spotkanie będzie spacerkiem.

„Jeżeli nie zagra Robert, to na pewno wystąpi inny napastnik prezentujący bardzo wysokie umiejętności. Rozumiem trenera Santosa. Ja w jego sytuacji myślałbym podobnie. Ale tak czy inaczej, cieszę się, że spotkamy się z Robertem, bez względu na to, w jakiej roli” — dodał trener Niemców.

„Polska jest silną drużyną, która używa automatyzmów w swojej grze, bardzo skutecznych. Zastanawialiśmy się wcześniej, z kim chcemy grać w czerwcu. Spośród kandydatów wybraliśmy właśnie m.in. Polskę, bo zawsze stanowi dla nas wyzwanie. Cieszymy się na ten mecz” – podkreślił 58-letni szkoleniowiec.

Mecz odbędzie się o godzinie 20:45, a transmisję z wydarzenia udostępnia nam TVP Sport.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments