Najbogatsze kluby piłkarskie na świecie [TOP 5]

Jakie są najbogatsze kluby piłkarskie na świecie? Nie od dziś wiadomo, że świat piłki nożnej powiązany jest z ogromnym obrotem pieniędzy. Wygórowane kwoty transferów opiewające czasem w okolicach 200 milionów euro czy niebotyczne sumy, jakie kluby pozyskują od sponsorów, powodują, że piłka nożna stała się w pewnym sensie biznesem, w którym, żeby odnieść sukces trzeba mieć pokaźny stan konta. Firma Deloitte sporządziła jak co roku ranking najbogatszych drużyn piłkarskich na świecie. My zaprezentujemy Wam TOP 5 Football Money League Rankings 2022.

Najbogatsze kluby piłkarskie

Najbogatszymi klubami piłkarskimi na świecie są: Manchester United, FC Barcelona, Real Madryt, Bayern Monachium i Manchester City. Oprócz tego warto wspomnieć o PSG, Chelsea oraz od niedawna Newcastle United. Wszystkie wymienione drużyny posiadają gigantyczne budżety na transfery. Jednak nie oferują największych pensji na świecie, bo tę otrzymuje pewien Portugalczyk. To, ile zarabia Cristiano Ronaldo, może przyprawić o ból głowy. Przejdź na kolejną stronę, aby zobaczyć najbogatsze kluby piłkarskie.

Wojciech Mazurek

Wyznaje zasadę, że każdy moment jest dobry, aby porozmawiać o piłce. Gdy nie śledzę akurat włoskiej piłki i Interu, na czoło peletonu wysuwa się królowa motorsportu, czyli F1. Poza tym jestem miłośnikiem wszystkiego co włoskie. Od kuchnii przez historię po architekturę i styl życia. No może poza Ferrari i ich Grande Strategią. :)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments