Absurdalna zmiana na ławce trenerskiej Radomiaka [KOMENTARZ]

Jak informują media, Dariusz Banasik przestanie pełnić rolę szkoleniowca Radomiaka Radom. Na ławce trenerskiej ma go zastąpić Mariusz Lewandowski. Koło tej absurdalnej informacji nie można przejść obojętnie.

Dariusz Banasik jako trener Radomiaka

Dariusz Banasik szkoleniowcem Radomiaka został w 2018 roku. W debiutanckim sezonie wywalczył awans do 1. ligi, a rok później był o krok od wprowadzenia klubu do Ekstraklasy. Jednak w finale baraży lepsza okazała się Warta Poznań. Ta sztuka udała się w sezonie 2020/21, kiedy Banasik poprowadził zespół do mistrzostwa i tym samym awansował na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.

Skazywany na pożarcie Radomiak stał się sensacją jesieni i na wiosnę mógł realnie myśleć o europejskich pucharach. Tutaj pojawił się kryzys, kilka porażek i remisów, które koniec końców nie odbiły się znacząco na pozycji w ligowej tabeli. Zespół z Radomia wciąż osiąga wynik „ponad stan”. Jeśli ktoś przed rozpoczęciem rozgrywek powiedziałby, że Radomiak po 30. kolejkach będzie na 6. miejscu, to zostałby po prostu wyśmiany.

Zwolnienie

Dzisiaj dowiadujemy się, że zarząd Radomiaka postanowił pożegnać się z trenerem Banasikiem. Jest to decyzja kompletnie niezrozumiała i absurdalna. Kilka porażek, niepowodujących żadnych poważnych konsekwencji, zaważyło o losach człowieka, który poprowadził klub do największych sukcesów w jego historii. Ma go zastąpić Mariusz Lewandowski, a więc trener zwolniony z Termaliki za słabe wyniki w trakcie obecnego sezonu. Witamy w Ekstraklasie, witamy w Radomiu.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments