Amrabat zmieni otoczenie?! Atletico Madryt zainteresowane Marokańczykiem

Sofyan Amrabat, który zrobił niesamowite wrażenie podczas zeszłorocznego mundialu, może niebawem zmienić klub. Do transferu ma dojść już w styczniowym okienku transferowym. Według dziennikarza Santiego Aouny zawodnik nie trafi jednak do klubu z ligi angielskiej. Bardziej prawdopodobny jest kierunek hiszpański.

Po udanym mundialu, na którym reprezentacja Amrabata — Maroko zajęła 4. miejsce, znawcy piłki nożnej spekulowali, iż Sofyan zmieni klub na europejskiego giganta, walczącego o ważne trofea. Zainteresowani kupnem pomocnika byli Tottenham Hotspur oraz Liverpool.

Wówczas na drodze do finalizacji transferu stanął obecny klub piłkarza, Fiorentina, która powiadomiła, iż zawodnik miałby zostać w drużynie do końca sezonu 2022/23. Jednak na razie niewiele wskazuje na to, aby włoski klub zatrzymał piłkarza.

Mimo ofert angielskich zespołów Amrabat preferuje przejść do Atletico Madryt. Zawodnik uważa, że „Los Colchoneres” będzie dla niego idealnym miejscem do kontynuacji kariery.

Jedyne co zostaje do ustalenia to kwota, jaką hiszpański zespół musiałby zapłacić, aby pozyskać pomocnika. Może to stać się problemem, gdyż Fiorentina oczekuje około 40 mln euro. Ostatecznej decyzji dotyczącej transferu możemy się spodziewać pod koniec stycznia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments