Barca wyrwała zwycięstwo w samej końcówce [WIDEO]

FC Barcelona pokonała w wyjazdowym spotkaniu Levante 3:2. „Duma Katalonii” była bardzo blisko utraty punktów, ale o losach pojedynku zdecydowała główka Luuka de Jonga w samej końcówce meczu.

Levante postawiło twarde warunki przyjezdnym z Katalonii. To „Granotes” wyszli na prowadzenie jako pierwsi w 52. minucie, wykorzystując rzut karny. Chwilę później mogli podwyższyć na 2:0. Jednak tym razem z jedenastu metrów pomylił się Marti. Za to do pracy wzięła się Barca, która w nieco ponad 10 minut za sprawą trafień Aubameyanga i Pedriego odwróciła wynik. Gdy wydawało się, że podopieczni Xaviego spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca, to do głosu ponownie doszli gospodarze. Rezultat wyrównał Melero w 83. minucie meczu, strzelając z… rzutu karnego! Levante było bardzo blisko zdobycia niezwykle cennego punktu, ale plany pokrzyżował im Luuk de Jong. Holender, który wszedł z ławki, popisał się efektowną główką w doliczonym czasie gry i dał „Blaugranie” zwycięstwo.