Bayern Monachium pozyskał nowego napastnika

Bayern Monachium zaprezentował nowego zawodnika. Wiele mówiono o tym transferze który w końcu dobiegł do skutku. Letnim wzmocnieniem drużyny z Bawarii został 30 letni Sadio Mane, który jak wiemy do Bayernu trafił z Liverpoolu. Senegalczyk związał się z klubem do czerwca 2025 roku.

Sadio Mane w poprzednim sezonie w Premier League zdobył 17 bramek i zaliczył 7 asyst. Jest nie tylko gwiazdą na boisku ale również po za nim. W ostatnich tygodniach jest głośno o jego charytatywnym działaniu w Afryce. Senegalczyk w swojej rodzinnej miejscowości wybudował szkołę i szpital. Każdej rodzinie daje 70 euro tygodniowo, umożliwił dostęp do internetu poprzez współpracę. Przed finałem Pucharu Narodów Afryki zapewnił bilety i podróż dla chętnych fanów z Senegalu. Czyni go to prawdziwym bohaterem.

”Bild” przeprowadził wywiad w którym zapytał Mane dlaczego ten wybrał Bundesligę?

,,Moje życie to ciągłe wyzwania. Kiedy agent powiedział mi o zainteresowaniu Bayernu, byłem zszokowany. Natychmiast zacząłem sobie siebie tam wyobrażać. Uznałem, że to właściwy klub na obecną chwilę. To jeden z największych klubów świata, a drużyna co roku walczy o trofea. To był świetny pomysł, żeby tu trafić”.

Padło pytanie o wspólną grę w ataku razem z Robertem Lewandowskim

,,Czy chciałbym, żebyśmy wspólnie grali w ataku Bayernu? Nie zastanawiam się nad takimi rzeczami. Jestem tu dla Bayernu I powtórzę: zrobię wszystko, by wygrać wiele tytułów z moimi kolegami”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments