Chorwacja – Brazylia. Rzuty karne pogrążyły „Canarinhos” [WIDEO]

Mecz Chorwacja – Brazylia rozstrzygnęły rzuty karne. Po 120 minutach ćwierćfinałowego spotkania mundialu 2022 w Katarze na tablicy wyników widniał remis 1:1, a w serii „jedenastek” lepsi okazali się Chorwaci, wygrywając 4:2. To ogromna niespodzianka, bo Brazylijczycy byli głównymi faworytami do tytułu mistrza świata.

Od początku meczu więcej ochoty do gry mieli Brazylijczycy, którzy starali się tworzyć okazje. Chorwaci natomiast preferowali bardziej bezpieczną grę, licząc na pojedynczą akcję. „Canarinhos” nieustannie nacierali na bramkę rywali, ale w tym spotkaniu w doskonałej dyspozycji był Dominik Livaković – bramkarz Chorwacji. W rezultacie po regulaminowym czasie gry nie doczekaliśmy się goli. Oznaczało to, że o losach awansu zdecyduje dogrywka lub rzuty karne.

Podczas pierwszej połowy dogrywki obraz gry niewiele się zmienił. Nadal to Brazylijczycy mieli przewagą i wciąż zagrażali bramce Chorwatów. Efektem tego był gol Neymara w 106. minucie. Wówczas wydawało się, że jest już po sprawie.

Jednak Chorwacja się nie poddała. Podopieczni Zlatko Dalicia ruszyli do ataku, nie mając nic do stracenia. To się opłaciło, bo w 117. minucie do siatki trafił Bruno Petković. Do końca dogrywki wynik już nie uległ zmianie, a więc o awansie zdecydowały rzuty karne.

Chorwacja – Brazylia: rzuty karne

• 1-0 Vlasić (Chorwacja) – trafiony karny
  • 1-0 Rodrygo (Brazylia) – nietrafiony karny
  • 2-0 Majer (Chorwacja) – trafiony karny
  • 2-1 Casemiro (Brazylia) – trafiony karny
  • 3-1 Modrić (Chorwacja) – trafiony karny
  • 3-2 Pedro (Brazylia) – trafiony karny
  • 4-2 Orsić (Chorwacja) – trafiony karny