Czesław Michniewicz nie będzie selekcjonerem reprezentacji Polski [KOMUNIKAT PZPN]

Czesław Michniewicz nie będzie selekcjonerem reprezentacji Polski. Kontrakt, który obowiązuje do 31 grudnia nie zostanie przedłużony – poinformował PZPN w oficjalnym komunikacie.

W ubiegłym tygodniu Czesław Michniewicz odbył kilka spotkań z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, gdzie selekcjoner podsumował występ reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze, a także omówił aspekty organizacyjne udziału kadry w mundialu. Ostatecznie PZPN zdecydował nie przedłużać wygasającej z końcem roku umowy.

Czesław Michniewicz poprowadził reprezentację Polski w 13 meczach, z czego 5 wygrał, 3 zremisował i 5 przegrał. Wszystkie cele postawione przez zarząd PZPN zostały spełnione, ale to nie wystarczyło.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza.

– Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy – przyznał Cezary Kulesza.

Oprócz względów sportowych na decyzję bez wątpienia wpłynęły ostatnie afery. Prezes PZPN przyznał to, mówiąc, że nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Jednak nie określono, kiedy możemy się spodziewać ogłoszenia nowego nazwiska.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments