Czym jest kupon bukmacherski? Podstawowe informacje

Obstawianie zakładów wymaga znajomości kilku ważnych pojęć. Jednym z nich są kupony bukmacherskie, w tym kupony na dziś. Co dokładnie one oznaczają oraz jakie rodzaje kuponów można znaleźć obecnie na rynku? Sprawdźmy to!

Czym jest kupon bukmacherski?

Kupon bukmacherski to inaczej potwierdzenie danego zakładu. Może być ono albo papierowe (otrzymywane w punktach stacjonarnych), albo też cyfrowe, jeśli typer obstawia poprzez urządzenie desktopowe lub mobilne. To na jego podstawie można więc uzyskać ewentualną wygraną.

Co zawiera kupon?

Kupon bukmacherski zawiera kilka bardzo ważnych informacji, które pomagają w jego zidentyfikowaniu, a także w określeniu, jaka będzie wysokość wygranej. Najważniejsze z tych informacji to:

  • numer kuponu, który jest unikalny,
  • rodzaj, np. AKO na kilka zdarzeń lub SOLO na jedno,
  • typy, czyli wybrane warianty,
  • kurs oznaczający mnożnik zakładów, które zostały umieszczone na kuponie,
  • podatek, który jest obowiązkowy dla gry u legalnych buków,
  • stawka, czyli kwota, za którą dany kupon został obstawiony,
  • możliwa wygrana, czyli kwota, którą wygramy, jeśli zdarzenie będzie trafione.

Jakie są rodzaje kuponów bukmacherskich?

Na rynku jest kilka rodzajów kuponów, spośród których mogą wybierać gracze. Najprostszy to kupon SOLO, czyli na jedno zdarzenie. Zaletą jest to, że prawdopodobieństwo wygranej może wynosić od 33 do nawet 50 proc. Jednak im wyższe kursy, tym mniej prawdopodobne zdarzenia. Dlatego też należy wybierać je rozmyślnie.

Drugi wariant to kupony AKO, czyli zakumulowane. Obejmują one kilka zdarzeń, co oznacza, że kurs w ich przypadku także będzie akumulowany. Jeśli jedno z tych zdarzeń okaże się nietrafione, to najczęściej cały kupon jest przegrany. Mimo to typerzy chętnie je wybierają, są bowiem opłacalne zwłaszcza wtedy, gdy kursy na pojedyncze zdarzenia są dość niskie.

Jeszcze inne kupony bukmacherskie to warianty o nazwie KOMBI. Są one zbudowane z bloków i na każdym z nich może zostać umieszczona niemalże dowolna liczba zdarzeń, w zależności od potrzeb osoby obstawiającej. Atutem jest fakt, że jeden nietrafiony zakład nie odbiera szansy na wygraną. Niemniej jednak ze względu na dużą liczbę zdarzeń, są one uznawane za zdecydowanie trudniejsze.

Jak budować kupony bukmacherskie?

Kupony na dziś i zwykłe najlepiej tworzyć w oparciu o kilka zasad. Przede wszystkim najlepiej obstawiać na te wydarzenia, o których wiemy coś więcej. Jeśli nie mamy nawet bazowej wiedzy na temat konkretnej dyscypliny, to takie typowanie – nawet przy niskich kursach – będzie zdecydowanie bardziej ryzykowne.

Kolejną kwestią jest szacowanie ryzyka. Kluczowe jest przede wszystkim to, że wysoki kurs to większe prawdopodobieństwo, że kupon okaże się przegrany. Dlatego też najlepiej ustalić swój własny sposób na grę oraz ustalić, jakie ryzyko jest dla nas odpowiednie.

Co do samego budowania kuponów bukmacherskich to duże znaczenie ma też wybór rodzaju. Na kuponach SOLO warto testować swoje możliwości, natomiast AKO to już oferta dla bardziej doświadczonych osób, które mają na koncie wygrane oraz wiedzą, jaką strategię przyjąć. Oczywiście niezależnie od planu gracz nie ma pewności, że zakład zostanie wygrany. Obstawianie to bowiem zawsze ryzyko, o którym bezwzględnie należy pamiętać.

Zasady dotyczące kuponów bukmacherskich nie są trudne do zrozumienia. Bezwzględnie powinien jednak zapoznać się z nimi zwłaszcza nowy gracz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z typowaniem, czy to dyscyplin sportowych, czy innych wydarzeń. Sprawdź: https://www.efortuna.pl/cms/najlepsze-kupony-bukmacherskie-na-dzis

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments