Derby znów dla Interu! Bohaterem Lautaro Martinez [WIDEO]

Inter Mediolan pokonał Milan 1:0 w meczu 21. kolejki Serie A. Dla podopiecznych Simone Inzaghiego to drugie z rzędu wygrane Derby della Madonnina. Bohaterem spotkania został Lautaro Martinez, który zdobył jedyną bramkę.

Inter rozegrał bardzo dobrą pierwszą połowę, nie pozwalając „Rossonerim” na zbyt wiele do powiedzenia. Nagrodą za dominację na boisku była bramka Lautaro Martineza w 34. minucie spotkania. Argentyńczyk doskonale odnalazł się w polu karnym, wykorzystując dośrodkowanie Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego.

W drugiej części „Nerazzurri” zwolnili tempo gry, nieco bardziej skupiając się na zabezpieczeniu własnej bramki. Bez wątpienia była to szansa dla Milanu na nieco swobodniejsze poczynania w ofensywie. Jednak podopieczni Stefano Pioliego byli tego wieczoru w koszmarnej dyspozycji. Dobrym podsumowaniem tego pojedynku jest statystyka strzałów – Inter oddał 15 prób, a Milan zaledwie 4.

Dla Milanu to już czwarta porażka z rzędu. „Rossoneri” są w fatalnej formie i w rezultacie spadli na 6. miejsce w tabeli Serie A. Stefano Pioli ma nad czym myśleć wraz ze sztabem szkoleniowym, bo jeśli gra nie ulegnie poprawie, to Milan może nie zakwalifikować się do Ligi Mistrzów.