Faworyci do awansu i mistrzostwa e-Winner 2. Ligi w sezonie 2022/2023

Do inauguracji e-Winner 2. Ligi pozostało niewiele więcej niż 3 tygodnie, więc warto zobaczyć, które z drużyn będą walczyć w tym roku o zwycięstwo w tych rozgrywkach. Nie można wykluczyć spadkowiczów z Fortuna 1. Ligi, a także beniaminków z czwartego poziomu rozgrywkowego PZPN. Walczyć będą także zespoły, które w tamtym roku także były na tym poziomie rozgrywkowym. Kogo uznaje się za faworytów? Przekonajmy się.

Wigry Suwałki

Podopieczni Grzegorza Mokrego spędzą trzeci sezon w trzeciej klasie rozgrywkowej. Drugi rok z rzędu odpadli w półfinale baraży do Fortuna 1. Ligi. W 2021 roku przegrali po rzutach karnych z KKS-em Kalisz (2:3), a w tym roku z Motorem Lublin (0:4), więc z pewnością w tym sezonie będą próbowali powalczyć o mistrzostwo lub awans bezpośredni. Z niektórymi możliwymi wzmocnieniami takimi jak Mateusz Lisowski z Pogoni Grodzisk Mazowiecki mają szansę na wygranie tytułu.

Wigry Wróciły do treningów, na obrazku szkoleniowiec Wigier Grzegorz Mokry i jego asystent Donatas Vencevicius

Motor Lublin

Zespół Marka Saganowskiego był trochę bliżej awansu do 1. Ligi niż wcześniej wspomniane Wigry. Motor przegrał z Ruchem Chorzów w finale baraży e-Winner 2. Ligi (4:0), jednak i tak zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Po sezonie z zespołem pożegnał się między innymi najlepszy strzelec Michał Fidziukiewicz, czy dobrze wszystkim znany Jakub Kosecki. Zarząd postanowił także pożegnać się z Markiem Saganowskim, a w jego miejsce zatrudnić Stanisława Szpyrkę. „Motorowcy” rozkręcili karuzelę transferową od zakontraktowania snajpera, Wigier Michała Żebrakowskiego, jednak patrząc na ambitne plany trenera Szpyrki, to tylko wierzchołek góry lodowej.

25- latek związał się z klubem 2-letnią umową

Radunia Stężyca

Beniaminek zeszłego sezonu, który niespodziewanie dostał się do baraży, przegrał walkę w ostatnich minutach półfinałowego spotkania baraży o zaplecze Ekstraklasy z Ruchem Chorzów (1:0). Jednak kibice jak i zawodnicy mają ogromne nadzieje na polepszenie tego wyniku w tym sezonie. Ruchy kadrowe i nowe transfery mogą wróżyć dobre miejsce i dawać spore szanse na awans lub nawet Mistrzostwo e-Winner 2. Ligi. Szczególnie poprawiono formację defensywną sprowadzając dwóch obrońców. Jonatana Strausa ze Stomilu Olsztyn i Tomasza Dejewskiego z Widzewa Łódź.

Oprócz dwóch obrońców Radunia ściągnęła także Przemysława Kitę i Andrzeja Kaszubę

Inni faworyci do Mistrzostwa e-Winner 2. Ligi

Jednakże trzeci poziom rozgrywkowy ma zespołów 18, a nie 3, więc nie możemy wykluczać żadnego zespołu z walki o mistrzostwo e-Winner 2. Ligi. Jeśli chodzi o beniaminków, to największą uwagę trzeba zwrócić na Polonię Warszawa i Kotwicę Kołobrzeg, która niespodziewanie wyrwała awans Olimpii Grudziądz. Jeśli chodzi o spadkowiczów, to odkuć może się Górnik Polkowice, ciężej będzie dla Stomilu Olsztyn i GKS Jastrzębia, które borykają się z problemami finansowymi. Warto uwagę zwrócić też na Olimpię Elbląg czy KKS Kalisz. Ten sezon e-Winner 2. Ligi zapowiada się fantastycznie!

Oskar Wasilewski

Oskar, fanatyk piłki nożnej i wierny kibic Wigier Suwałki i Arsenalu Londyn. Uwielbiam także jeździć na rowerze i grać w gry komputerowe, nie unikam spacerowania czy też podróżowania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments