Finał Ligi Mistrzów w USA? Szokujący pomysł UEFY

„Amerykańscy promotorzy chcą finału Ligi Mistrzów w USA, a UEFA i ECA są pozytywnie nastawieni. Finał Ligi Mistrzów to najnowszy przykład sukcesu komercyjnego i organizacyjnego” – pisze „AS”. W grę wchodzą olbrzymie pieniądze. Kluby i UEFA patrzą przychylnie na ten pomysł.

Za finałem Ligi Mistrzów w USA opowiada się podobno kilku urzędników UEFA i szefowie klubów z wielu czołowych europejskich rozgrywek, m.in. PSG. Byłby to pierwszy raz, kiedy finał tych rozgrywek odbyłby się na innym kontynencie.

Jednym z kluczowych czynników miało być sprzedanie praw telewizyjnych koncernom CBS, Viacom i Paramount. Umowa opiewa na 1,5 mld dolarów i ma wejść w życie w 2024 roku.

Należy też pamiętać, że w 2026 roku w USA, Kanadzie i Meksyku zostanie rozegrany mundial. Najważniejszy mecz piłkarski starego kontynentu rozgrywany w Stanach Zjednoczonych z pewnością jeszcze bardziej by spopularyzował futbol w Ameryce Północnej i dał „kopa” marketingowego przed najważniejszymi rozgrywkami w piłkarskim kalendarzu.

Przenoszenie meczów z Europy poza nią nie jest jednak czymś nowym. Superpuchar Włoch był już rozgrywany w Chinach. Superpuchar Hiszpanii ze zmienioną formułą, bo z czterema zespołami, rozgrywany był w Arabii Saudyjskiej.

Adam Kajdan

Ogromny kibic piłki nożnej. Fan Liverpoolu jak i całej Premier League. Lubię także oglądać mecze Ekstraklasy, zwłaszcza jednego z czołowych polskich klubów, a także starcia w Lidze Mistrzów. Główny administrator fanpage'a "Opinie piłkarskie".

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments