Gainery, co dają?

Sportowcy poszukujący odżywek, które pomogłyby osiągnąć im jeszcze lepsze efekty sylwetkowe, często mogą spotkać się z produktami o nazwie gainer lub mass gainer. Czym są wyżej wymienione specyfiki i na czym polega ich działanie? Odpowiadamy.

Co to jest gainer?

Gainery to nic innego jak odżywki, których celem jest zwiększenie masy ciała. Można je kupić w niemal każdym sklepie z suplementami diety dla sportowców. Występują w formie proszków i są dostępne w różnych smakach. Ze względu na swoją kaloryczność, z powodzeniem mogą zastąpić posiłek. W związku z właściwościami gainerów ich stosowanie zaleca się również osobom szczupłym, które mają trudności z przybraniem na masie, czyli tzw. ektomorfików. Z drugiej zaś strony nie są polecane osobom, które nie planują zwiększenia masy ciała czy mają skłonności do tycia.

Jak działa gainer i co daje?

Jak wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu, gainer to preparat, którego celem jest zwiększenie masy ciała stosującej go osoby. W składzie produktu znajdują się węglowodany (65- 85%) oraz białka (10- 30%). Odżywka ta stosowana jest także w celu przyspieszenia regeneracji po treningu. Warto wspomnieć również o tym, że w gainerach nie brakuje też innych składników, takich jak m.in.: aminokwasów w postaci glutaminy, kreatyny, a także różnorodnych witamin. Z uwagi na fakt, że gainery w przeważającej ilości składają się z węglowodanów, stanowią doskonałe źródło energii dla sportowców oraz powodują przyrost masy ciała. Ponadto ze względu na znajdujące się w ich recepturze białko, pełnią szczególnie istotną funkcję zarówno w budowaniu masy mięśniowej, jak i regeneracji potreningowej. Więcej informacji na temat tego typu odżywek dla sportowców, można znaleźć tu: https://mlonutrition.pl/jak-dziala-gainer/. Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionymi tam informacjami.

Gdzie kupić wysokiej jakości gainery?

Gainery to ogólnodostępne odżywki, które można znaleźć w praktycznie każdym sklepie z suplementami diety dla sportowców. Warto wspomnieć jednak o tym, że nie wszystkie tego typu preparaty są warte uwagi. Dlatego też, aby zyskać pewność, że wybrany produkt jest w pełni wartościowy i cechuje go jasny i czytelny skład, najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązanie, które można znaleźć w ofercie MLO Nutrition, pod adresem: https://mlonutrition.pl/kategoria/gainer/. W ofercie marki znajdują się wyłącznie najwyższej jakości suplementy, stanowiące doskonałe uzupełnienie codziennej diety sportowców. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami MLO Nutrition, gdyż zdecydowanie jest w czym wybierać. 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments