Japonia pokonała Niemców! Samurajski pokaz charakteru [WIDEO]

Japonia pokonała Niemcy 2:1 w meczu pierwszej kolejki grupy E mistrzostw świata w Katarze. To był prawdziwy pokaz samurajskiego charakteru, bo do 75. minuty Japończycy przegrywali 0:1.

Reprezentacja Niemiec doskonale weszła w mecz, od samego początku mocno naciskając na Japonię. Efektem tego była bramka Gundogana z rzutu karnego w 33. minucie. Wydawało się, że kolejne gole podopiecznych Hansiego Flicka to tylko kwestia czasu. Jednak Japończycy wytrzymali niesamowity napór rywali.

Trener Moriyasu w drugiej połowie przeprowadził szereg zmian, które znacznie poprawiły grę w ofensywie jego zespołu. W rezultacie Japonia wyrównała wynik meczu w 75. minucie za sprawą trafienia Doana.

Samurajowie na tym nie poprzestali i kilka minut później po raz kolejny umieścili piłkę w siatce. Tym razem pojedynek biegowy z obrońcą wygrał Asano, a później mocno uderzył zaskakując Manuela Neuera.