Kevin Broll odchodzi z Górnika Zabrze

Niemiecki bramkarz Kevin Broll odchodzi z Górnika Zabrze. Zawodnik wraz z klubem doszli do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu, który pierwotnie miał obowiązywać do końca sezonu. 27-letni zawodnik wraca do swojej ojczyzny, gdzie będzie kontynuował karierę w Dynamie Drezno. Z zespołem występującym na trzecim poziomie rozgrywkowym, związał się kontraktem do czerwca 2024 roku.

Broll wystąpił w tym sezonie w 10 meczach w Ekstraklasie, 18 razy wyciągał piłkę z siatki oraz zachował 2 czyste konta. W połowie października stracił miejsce w bramce na rzecz Daniela Bielicy. Niemiec nie był zadowolony z takiego obrotu spraw, dodatkowo rozważając kwestię rodzinne, zdecydował na powrót do swojej ojczyzny.

„Kevin od pewnego czasu nie był zadowolony ze swojej sportowej sytuacji w Klubie z powodu bycia drugim bramkarzem. Także jego żona, rodzina, chciała wrócić do Niemiec. Przypomnijmy, że miesiąc temu Kevin został ojcem. Te dwa czynniki zdecydowały o tym, iż za porozumieniem stron rozwiązujemy kontrakt” – powiedział Michał Bemben doradca zarządu ds. sportowych.

Wojciech Mazurek

Wyznaje zasadę, że każdy moment jest dobry, aby porozmawiać o piłce. Gdy nie śledzę akurat włoskiej piłki i Interu, na czoło peletonu wysuwa się królowa motorsportu, czyli F1. Poza tym jestem miłośnikiem wszystkiego co włoskie. Od kuchnii przez historię po architekturę i styl życia. No może poza Ferrari i ich Grande Strategią. :)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments