Kluczowy piłkarz Romy na wylocie! Zawinił przy straconej bramce [WIDEO]

Roma we wczorajszym meczu zremisowała 1-1 z Sassuolo. Drużyna ze stolicy Włoch tym samym nie wykorzystała potknięć Milanu czy Atalanty, które straciły punkty w 14. kolejce Serie A. Bramkę, która kosztowała rzymian stratę zwycięstwa zdobył, Andrea Pinamonti po asyście Armanda Lauriente. Szkoleniowiec „Giallorossi” Jose Mourinho winą za stratę bramki obarcza jednego z kluczowych piłkarzy Romy.

Roma długa nie była w stanie sforsować defensywy gospodarzy. Dopiero w 80 minucie meczu po dośrodkowaniu Manciniego piłkę do siatki skierował angielski napastnik Tammy Abraham, dla którego było to zaledwie 3 trafienie w bieżącym sezonie. Radość kibiców zespołu ze Stadio Olimpico nie trwała jednak długo, gdyż 5 minut po objęciu prowadzenia, Rick Karsdorp nie upilnował na skrzydle Armanda Lauriente, który zagrał piłkę w pole karne, a tam strzałem w środek bramki gola zdobył 23-letni Andrea Pinamonti.

Po meczu wywiadu dla włoskiej stacji Corriere dello Sport udzielił Jose Mourinho. „Z 16 piłkarzy, którzy zagrali w meczu z Sassuolo, byłem zadowolony z postawy 15 z nich. Ten jeden piłkarz, nie powiem kto, zepsuł cały wysiłek, jaki włożyliśmy w to spotkanie. Powiedziałem mu, że do stycznia ma znaleźć nowy klub” – powiedział Portugalczyk.

Według Corriere dello Sport opiekun rzymskiego zespołu miał na myśli holenderskiego wahadłowego Ricka Karsdorpa. „The Special One” w głównej mierze to właśnie tego piłkarza obarcza winą za stratę punktów. Ewentualne zwycięstwo sprawiłoby, że Roma zajmowałaby w tej chwili 3 miejsce w tabeli Serie A. Remis z Sassuolo jednak sprawił, że podopieczni Mourinho plasują się na 6 miejscu i punktem przewagi nad Juventusem, który ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Wspomniany winowajca straty bramki jest jednym z kluczowych zawodników pierwszego składu. Do Romy dołączył przed sezonem 2020/2021 i do tej pory rozegrał 79 spotkań w lidze, strzelając jedną bramkę i dokładając do tego 8 asyst. W tym sezonie holender zmaga się z urazami, które nie pozwalają mu na grę w każdym meczu, tak jak to miało miejsce przez ostatnie dwa sezony. Na tę chwilę Karsdorp zagrał w 9 spotkaniach, przebywając na boisku przez 547 minut.