Kosta Runjaić po sromotnej klęsce ze Śląskiem. „Zabrakło nam szczęścia”

Śląsk Wrocław niespodziewanie pokonał Legię Warszawa 4:0. Było to hitowe spotkanie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Drużyna Jacka Magiery wykazała się zabójczą skutecznością w drugiej połowie.

Śląsk Wrocław 4:0 Legia Warszawa. Kosta Runjaić skomentował występ swojej drużyny

Sobotni wieczór nie był udany dla Legii Warszawa, która niespodziewanie przegrała 0:4 ze Śląskiem Wrocław. Lider Ekstraklasy nie dał przyjezdnym żadnych szans, rozgrywając znakomitą drugą połowę. Po spotkaniu głos na konferencji prasowej zabrał m.in. Kosta Runjaić. Trener Legionistów nie szczędził ostrych słów.

Ostatnie szesnaście miesięcy było w naszym wykonaniu całkiem dobre. Teraz musimy zmierzyć się z momentem o wiele słabszej gry. Dzisiaj zagraliśmy katastrofalnie. Gratuluję rywalom. Zagrali oni mniej więcej w taki sposób, jakiego oczekiwaliśmy. Nie byliśmy dzisiaj w stanie strzelić gola. Brakowało nam szczęścia i skuteczności. Przegraliśmy zasłużenie. W drugiej połowie chcieliśmy kontynuować to, co prezentowaliśmy w pierwszej części gry. Wszystko potoczyło się jednak bardzo źle. Straciliśmy bardzo łatwą bramkę. Źle broniliśmy, nie był to poziom godny Legii i nie był to poziom polskiej Ekstraklasy. Dlatego do Warszawy wracamy bez punktów – ocenił trener Legii Warszawa.

Przegraliśmy przez łatwe błędy w obronie. Piłka nożna to prosta gra. Brakowało nam szczęścia w pierwszej połowie. Śląsk był świetnie zorganizowany. Musimy wyciągnąć wnioski po tym spotkaniu. Mieliśmy wiele świetnych momentów, a teraz musimy zmierzyć się ze złą passą. Pewnych odpowiedzi oczekuję również od liderów naszego zespołu – mówił.