Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Grudziądz, czyli „mecz o awans” w 3. lidze

Już jutro (16.04.2022) o godzinie 16:00 zostanie rozegrany mecz 3. ligi grupy 2, który może przybliżyć nas do odpowiedzi na pytanie, kto zagra w przyszłym drugoligowym sezonie. W Kołobrzegu liderująca Kotwica podejmie drugą w tabeli Olimpię Grudziądz.

Postawa obu drużyn wiosną

W pięciu dotychczas rozegranych kolejkach Kotwica zainkasowała komplet punktów. Drużyna z Kołobrzega w tych spotkaniach strzeliła 12 goli, ale co chyba ważniejsze nie straciła żadnego. Trochę gorzej przedstawia się sytuacja Olimpii, która na wiosnę 3 razy wygrała, ale już mecze z Sokołem Kleczew i Jarotą Jarocin kończyły się remisami. Miejmy, jednak na uwadze walkę Grudziądzan na dwóch frontach (doszli do półfinału Pucharu Polski). W ostatnim ligowym meczu zespół pokazał, że wraca na właściwe tory i mimo tego, że przegrywał, to ostatecznie rozbił Unię Janikowo 4:1. Mecz w Kołobrzegu będzie też starciem dwóch najlepszych ligowych strzelców. Jakub Bojas z Olimpii ma na koncie 17 bramek, a Grzegorz Goncerz z Kotwicy 12.

Mecz z pewnością przyniesie wiele emocji i może przybliżyć jedną z drużyn do powrotu na szczebel centralny. Szczególnie jest to ważne spotkanie dla Olimpii, która w przypadku porażki znacznie skomplikuje swoją sytuację w walce o awans. Początek pojedynku jest zaplanowany na godzinę 16.

Polecamy: Trwa walka o 2. ligę. Które drużyny wywalczą w tym sezonie awans?

Martin Szulc

Studiuję politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zainteresowania: Sport, media, historia, oraz polityka. Piłką nożną, a ściślej mówiąc Polską piłką nożną interesuję się od 7 roku życia. ligi zagraniczne nie są mi obce, ale najbardziej jednak interesują mnie wydarzenia piłkarskie z krajowego podwórka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments